Zmarł ks. prałat Kazimierz Kalinowski

W poniedziałek 19 czerwca zmarł ks. prałat Kazimierz Kalinowski, w latach 1986-2007 proboszcz, a następnie rezydent w naszej parafii. Żył 89 lat, z czego w kapłaństwie 65. Był honorowym prałatem Jego Świątobliwości.
 

Jako wikariusz pracował w parafiach: Dąbrówka, Zielonka, Wołomin, Warszawa – par. Dzieciątka Jezus, kościół akademicki św. Anny, par. Nawrócenia św. Pawła na Grochowie. Ponadto, był proboszczem w parafiach: Zielonka – par. MB Częstochowskiej i Warszawa – par. św. Zygmunta.

Był członkiem Rady Kapłańskiej Archidiecezji Warszawskiej, przedstawicielem ds. publicznych w Akcji Katolickiej, duszpasterzem rajców, kapelanem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jako kapłan i człowiek był zawsze pełen pogody ducha i troski o parafian, ciepły, życzliwy i uśmiechnięty, otwarty na każdego, a co najważniejsze pełen ufności w Boga. Zawsze gotowy wesprzeć dobrym słowem i podtrzymać na duchu. Kochający Boga, życie i miłośnik kawy... Choć będzie nam brakować Jego ojcowskiej obecności, to zapewne sam nie chciałby, by rozpaczać po Jego odejściu, ale cieszyć się doczesnością i radować się perspektywą zbawienia.

Księże Kazimierzu! Dziękujemy za Twoją posługę, a wszelkie przejawy ludzkiej słabości polecamy Dobremu i Miłosiernemu Bogu! Będziemy pamiętać we wspomnieniach i w modlitwie! Odpoczywaj w pokoju wiecznym!