Kurs przedmałżeński

W parafii św. Zygmunta kurs przedmałżeński odbywa się dwukrotnie w ciągu roku. Na jedną edycję kursu możemy przyjąć maksymalnie 14 par narzeczonych. Kurs składa się z 4 spotkań odbywających się w 4 kolejne soboty miesiąca, w godz. 9.00-15.15. Prowadzony jest w małych grupach ze względu na wykorzystanie metody warsztatowej. Narzeczeni uczestniczą w wykładach, warsztatach i dialogu narzeczeńskim. Jest również przewidziany czas na modlitwę. Spotkania odbywają się według Programu dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA.

 • W pierwszą sobotę - sesje warsztatowe: „Po co nam małżeństwo?" oraz „Czy my się znamy?"
 • W drugą sobotę - sesje warsztatowe: „Czy to ty?" oraz „Jak ja ciebie kocham?"
 • W trzecią sobotę - sesja warsztatowa: „Co dalej po ślubie?" oraz wykłady: „Odpowiedzialne rodzicielstwo", „Prawne aspekty sakramentu małżeństwa"
 • W czwartą sobotę - sesja warsztatowa: „Dlaczego potrzebny nam Bóg?" oraz skupienie końcowe: „Życie łaską sakramentu małżeństwa"

Przed pierwszym spotkaniem i po każdym kolejnym, narzeczeni realizują zadanie domowe.

PIERWSZY KURS

zapisy dla par z parafii: od 29 stycznia 2023
zapisy dla par spoza parafii: od 6 lutego 2023
terminy spotkań: 4, 11, 18, 25 marca 2023 (w godz. 9.00-15.15)
miejsce spotkań: sale przy kościele pw. św. Zygmunta na Starych Bielanach

DRUGI KURS

zapisy dla par z parafii:
zapisy dla par spoza parafii:
terminy spotkań:
miejsce spotkań: sale przy kościele pw. św Zygmunta na Starych Bielanach

Prowadzący

 • Ks. Proboszcz Krzysztof Kosk
 • Beata Chojnacka – doradca rodzinny
 • Elisabetta Caprino i Witold Surowiak – małżonkowie prowadzący warsztaty
 • Ewelina i Maciej Szcześniak – małżonkowie prowadzący warsztaty
 • Ewa i Dionizy Boruń – małżonkowie prowadzący warsztaty
 • Agnieszka i Mariusz Rogalscy – małżonkowie prowadzący korespondencję i zapisy na kurs

Uwagi organizacyjne

 1. Ze względu na pracę metodą warsztatową w kursie mogą uczestniczyć wyłącznie PARY narzeczonych – nie ma możliwości udziału pojedynczych osób.
 2. Narzeczeni chętni do udziału w kursie wypełniają formularze zgłoszeniowe. Formularze wysyłamy po otrzymaniu zgłoszenia na adres narzeczeni.swzygmunt@gmail.com Wypełnienie formularzy rezerwuje dla Państwa miejsce na kursie w naszej parafii. Pierwszeństwo zapisu mają pary z parafii św. Zygmunta.
 3. Do ukończenia kursu niezbędne jest 100% obecności obojga Narzeczonych. Jeśli praca lub inne zobowiązania nie dają Państwu pewności uczestnictwa w 4 pełnych spotkaniach, to prosimy o znalezienie innego kursu, lepiej dostosowanego do Państwa grafiku.
 4. W ramach przygotowania do małżeństwa narzeczeni powinni wziąć udział w 3 spotkaniach w Poradni Rodzinnej. Spotkania te, NIE ODBYWAJĄ SIĘ w ramach kursu przedmałżeńskiego. Należy się na nie zapisać dodatkowo. Zapisy do Poradni przy naszej parafii przyjmuje p. Beata Chojnacka 664424241 (tel. dostępny od poniedziałku do piątku: 10.00 - 12.00). Spotkania w naszej Poradni odbywają się w poniedziałki wieczorem.
 5. Podczas spotkań uczestnicy mogą skorzystać z kawy, herbaty i ciastek (z uwzględnieniem wymogów sanitarnych). Nie przewidujemy posiłków – można zabrać ze sobą kanapki itp.
 6. Udział w kursie nie ma wyznaczonej ceny. Na zakończenie można złożyć dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów organizacji kursu.

Kontakt

Zgłoszenia na kurs: narzeczeni.swzygmunt@gmail.com

zapisy na spotkania w Parafialnej Poradni Rodzinnej:
Beata Chojnacka, tel. 664424241 (tel. dostępny od poniedziałku do piątku: 10.00 - 12.00)