Zespół Pomocy Bliźniemu

UWAGA: W związku z sytuacją epidemiczną zespół zawieszony do odwołania.

Zespół Pomocy Bliźniemu zajmuje się wieloma czynnościami mającymi na celu poprawę życia ludzi ubogich. starszych, chorych, osamotnionych jak również bezrobotnych oraz rodzin wielodzietnych.

Zajmujemy się m.in. zbiórką i rozdawnictwem odzieży, w czasie dyżurów rozdajemy paczki z żywnością, przygotowujemy Wigilię dla samotnych (aby nikt w tym dniu nie został sam). Dwa razy w roku organizujemy Dzień Chorych i Sędziwych. W czasie wakacji zbieramy przybory szkolne dla dzieci z ubogich rodzin. Rozprowadzamy również świece Caritas.

Możemy pomagać potrzebującym, ponieważ towarzyszy nam hojność i pomoc parafian oraz sympatyków parafii. Również serdecznie zachęcamy wolontariuszy do pracy w Zespole Pomocy Bliźniemu.       

Niestety wciąż poszerza się obszar biedy i na dyżury Zespołu w poniedziałki i czwartki w godz. 18.00-19.00 (wejście od ul. Daniłowskiego, drzwi przed kawiarenką niedzielną) zgłasza się, po wsparcie, coraz więcej osób. Na rzecz potrzebujących zbieramy ofiary w 2 i 4 niedzielę miesiąca po mszach świętych.

Ofiary można również wpłacać na numer konta:
PKO SA, Oddział II w Warszawie, 72-1240-1024-1111-0000-0267-4580.
Parafia Św. Zygmunta, 01-834 Warszawa.

Za wszystkie ofiary z góry bardzo dziękujemy.

Opiekun grupy: 

Spotkania grupy: 
Nazwa: 
Dyżur Zespołu
Miejsce: 
wejście od ul. Daniłowskiego, drzwi przed kawiarenką niedzielną
Termin: 
co tydzień w poniedziałek i w czwartek do sob. gru 31 2016.