Data: 
03/12/2023

1  NIEDZIELA  ADWENTU  -  3 XII 2023

1. Rozpoczynamy Adwent - okres oczekiwania na przyjście Pana w dniu Bożego Narodzenia oraz powtórnego przyjścia na końcu czasów. W tym czasie serdecznie zapraszamy na:

  • Mszę św. roratnią - w dni powszednie o godz. 6:30;
  • Jutrznię - poranną modlitwę Kościoła, będziemy ją odmawiać od poniedziałku do piątku o godz. 5:30 w sali Słowa Bożego.
  • Rekolekcje adwentowe - rozpoczniemy w niedzielę 10 grudnia.

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne dziś o godz. 17:00.

3. Koło Przyjaciół „Radia Maryja” zaprasza na dzisiejsze spotkanie po Mszy św. o godz. 13:00 do sali św. Rodziny.

4. Opłatki i świece CARITAS na stół wigilijny można nabyć już dziś po każdej Mszy św. w kawiarence niedzielnej (wejście od ul. Daniłowskiego – drugie drzwi),  a w tygodniu w zakrystii lub kancelarii.

5. Zespół Pomocy Bliźniemu zaprasza na loterię fantową do kawiarenki niedzielnej, która rozpocznie się po Mszy św. o 8:30 i będzie trwała do 14:30. Dochód z loterii jest przeznaczony na pomoc dla najuboższych z naszej parafii. Zbiera także żywność do paczek świątecznych – kosz na ten cel jest wystawiony przy ołtarzu.

6. Na wspólną modlitwę za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych zapraszamy jutro na godz. 17:30, a na modlitwę o nasze nawrócenie zapraszamy na godz. 17:45.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek; na Mszy św. o godz. 8:00 będziemy się modlili o powołania kapłańskie i zakonne.

8. W piątek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Msze św. w naszym kościele jak co dzień – dodatkowo o godz. 12:00. Tego dnia przypada 43 rocznica poświęcenia naszego kościoła, którego dokonał Sługa Boży Stefan Kard. Wyszyński. Polecajmy Bogu także tych wszystkich, którzy przyczynili się do powstania naszego kościoła na czele z ks. prałatem Ryszardem Grygielko. W tym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna.

9. Przed świętami z posługą sakramentalną do chorych pójdziemy w sobotę 16 grudnia.  Zgłoszenia chorych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę i przelewy na konto parafialne będące wyrazem zrozumienia trudnej sytuacji w jakiej się znajdujemy.

11. Fidesco  jest częścią międzynarodowej, katolickiej Wspólnoty Emmanuel. Służba Fidesco koncentruje się na wysyłaniu wolontariuszy do Afryki, Azji i Ameryki, a także pomaga finansowo w wielu dziełach w tych regionach. Co roku przesyłają zebrane pieniądze na wsparcie finansowe Domu Dzieci Ulicy w Kigali (Rwanda). W tym roku mają  już jedną wolontariuszkę na misjach w Tajlandii, a druga szykuje się na wyjazd. Pudełka z ofiarami zbierane będą po Mszach Świętych w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Bóg zapłać!

12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

13. Terminy i adresy wizyty duszpasterskiej zobacz tutaj.