Prymicja ks. Bogumiła

Na niedzielnej Mszy św. o godz. 13-tej 3 lipca 2022 r. odbyła się w naszej parafii trzecia tegoroczna prymicja, tym razem drugiego naszego parafianina, ks. Bogumiła Wasiewicza, który po ośmiu latach formacji w seminarium weneckim dnia 18 czerwca przyjął święcenia w bazylice św. Marka z rąk Patriarchy Wenecji abp. Francesco Moraglia.

W prymicji uczestniczyli goście z Włoch: rektor i wice-rektor weneckiego seminarium oraz czterech księży z Wenecji, a także wenecka wspólnota Neokatechumenlana, w której formował się Bogumił oraz seminarzyści: w tym jeden Kolumbijczyk, jeden Brazylijczyk i sześciu Włochów.

Ks. Bogumił ma 29 lat, jest szóstym z siedmiorga rodzeństwa jest synem Barbary i Waldemara Wasiewicza, pracownika przyparafialnej księgarni, prezesa fundacji Credo i Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych oraz redaktora parafialnego pisma "Nasz Krąg". Powołanie odnalazł przechodząc formację w 5-tej wspólnocie Neokatechumenalnej przy naszej parafii. Po wakacjach rozpocznie posługiwanie w jednej z parafii pod Wenecją. Dziękujemy Bogu za kolejne powołanie do kapłaństwa z naszej parafii a księdzu prymicjantowi życzymy udanych wakacji oraz radosnej, wiernej i wytrwałej posługi w Kościele.