Obóz Postcresima w Korbielowie

W dniach 29 czerwca do 3 lipca 2022 r. w Korbielowie w ośrodku Pilsko-Jontek odbył się obóz młodzieży z duszpasterstwa Postcresima. W obozie wzięło udział ponad 50 młodych oraz rodziny tzw. chrzestnych, którzy nie tylko organizowali to wydarzenie, ale i towarzyszą młodym w ich formacji przez kolejny rok otwierając dla niech swoje domy i serca. W wyjeździe uczestniczyli także księża Jarosław i Michał, dwóch wolontariuszy z Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater: klerycy Diego i Janek, a jako ratownik medyczny nasza parafianka pani Dżesika.

Obóz, jak co roku, rozpoczyna się liturgią pokutną (w tym jako znak obmycia z grzechów doświadczyliśmy solidnego obmycia z nieba, albowiem lało jak z cedra, że musieliśmy się ewakuować z pięknej polany do ośrodka) i przebiega według ustalonego programu, w którym oprócz wspólnej modlitwy (Jutrznie w plenerze ze świadectwami chrzestnych i wieczornej adoracji dla chętnych, nocna pielgrzymka, oraz Eucharystia o wschodzie słońca i na zakończenie obozu) jest miejsce na zdobywanie wiedzy (w tym roku gościliśmy eksperta od spraw uzależnień), zdrową rywalizację (gry, zabawy, sport i całodniowa gra terenowa) oraz radość wspólnego przebywania.

Choć obóz organizowany jest w oparciu o własne środki, to pragniemy podziękować Fundacji PeKaO S.A., która kwotą 5 tys zł dofinansowała wyjazd opłacając część kosztów przejazdu.