Obóz Postcresima 2023

W dniach 23-27 sierpnia 2023 r. w ośrodku Orle Gniazdo Hucisko w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej odbył się obóz młodzieży z duszpasterstwa Postcresima. Wzięło w nim udział ponad 70 młodych z trzech roczników, rodziny tzw. chrzestnych, którzy nie tylko organizowali to wydarzenie, ale towarzyszą młodym przez cały rok formacji spotykając się w domach i w kościele co piątek, by pomagać młodym na drodze wiary. W wyjeździe uczestniczył także ks. Michał, kilkunastu wolontariuszy - w tym kleryk Diego z Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater - oraz nasza parafianka pani Dżesika jako ratownik medyczny.

Obóz, jak co roku, rozpoczął się liturgią pokutną, która trwała tym razem aż dwie godziny, a w której pomagali księża "goście": o. Rafał - kapucyn i ks. Janusz z Częstochowy. W czasie obozu młodzi nie tylko mieli okazję do modlitwy (Msze św., jutrznie w plenerze ze świadectwami chrzestnych, czy wieczorne adoracje Najświętszego Sakramentu dla chętnych) ale także do sportowej rywalizacji w kilkuosobowych zespołach w wielu grach i konkursach, w tym kilkugodzinnej sobotniej grze terenowej zwieńczonej otrzymaniem wyjątkowego skarbu dedykowanego dla każdego uczestnika.

Choć obóz organizowany jest zasadniczo w oparciu o własne środki uczestników, to pragniemy podziękować fundacji banku Pekao S.A., która kwotą 10 tys zł dofinansowała wyjazd opłacając znaczną część kosztów przejazdów autokarowych.