Festyn integracyjny

W niedzielę 7 maja 2023 r. odbył się w naszej parafii festyn integracyjny. Impulsem do jego zorganizowania był odpust parafialny przypadający na 2 maja - dzień liturgicznego wspomnienia naszego patrona - św. Zygmunta,

jednak ze względu na liczne majówkowe wyjazdy, świętowanie zostało przeniesione na niedzielę po odpuście, dzięki czemu mogła wziąć w nim udział większa liczba parafian, sympatyków, a także przypadkowych przechodniów.

Koncerty dzieci ze scholi parafialnej pod przewodnictwem siostry Weroniki, zespołu Ricky Lion, kleryków seminarium Redemptoris Mater, młodzieży ze wspólnot neokatechumenalnych, czy kończącej całe wydarzenie spontanicznie zorganizowanej kapeli kolumbijskich znajomych księdza Francesco z tym ostatnim na czele składały się na część artystyczną festynu.

Oczywiście nie mogło zabraknąć także dobrego jedzenia. Uczestnicy rozkoszowali się więc kiełbaskami i karkówką z grilla, chlebem z serowymi mazidłami lub ze smalczykiem i pysznymi kiszonymi ogórkami oraz prażonym popkornem. Na deser była wata cukrowa oraz słodkości przygotowane w zaciszach parafialnych domostw, cieszące się tak dużym wzięciem, że niektórzy parafianie, w swej wzruszającej gorliwości, postanowili dopiec ciast w czasie trwania festynu(!), by nie pozostawić także uczestników wieczornych mszy bez słodkiego "co nieco". W podsumowaniu wątku kulinarnego warto dodać, że ze względu na brak dogodnego dostępu do sieci elektrycznej zabrakło ciepłych napojów, ale ufamy, że w przyszłości i to będzie możłiwe.

W strefie rozrywki, gier i zabaw mieliśmy dmuchaną zjeżdżalnię, kącik lepienia z gliny i malowania oraz zdobienia dziecięcych buziek, piłkarzyki no i szansę zmierzenia się w szachach symultanicznych z panem Piotrem z męskiego różańca.

Festyn który trwał od godz. 12:30 do 22-giej, oprócz okazji do integracji parafian i grup parafialnych oraz zaangażowania się dla dobra wspólnego był też okazją do zbiórki funduszów dla wsparcia parafialnej młodzieży przygotowującej się do spotkania z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się na początku sierpnia w Lizbonie. W loterii fantowej, aukcji darów przekazanych przez dobroczyńców oraz dobrowolnych ofiar uczestników zebraliśmy ponad 11 tys. zł (po odliczeniu kosztów, na Lizbonę przeznaczone zostanie ponad 7 tys. zł).

Wszystkim Wam, Drodzy Parafianie i Uczestnicy, skądkolwiek przybyliście, na czele z licznymi Wolontariuszami BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za ofiarność, zaangażowanie i obecność! Dziękujemy w sposób szczególny ks. Francesco, który w iście sprinterskim tempie odpowiedział na własne wewnętrzne natchnienie organizując całe wydarzenie. No i dziękujemy Bogu, który choć uraczył nas rześkim porankiem i pochmurnym południem, to na wieczór rozpromienił swoje Oblicze nad nami pięknym zachodzącym słońcem.