XXXIII Niedziela Zwykła

Data: 
14.11.2021

1. Zapraszamy na różaniec za zmarłych dziś na godz. 17:00, w tygodniu na godz. 18:00.

2. W ramach akcji „Rodzinarodzinie” ofiary na pomoc rodzinom w Syrii możemy składać do puszki w kaplicy pokutnej.

3. Kalendarze przygotowane przez ks. bpa  Michała Janochę na rok 2022 są rozprowadzane przez ministrantów i w zakrystii. Koszt kalendarza to 12 zł. Zachęcamy do nabycia, gdyż dochód z nich przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd ministrantów.

4. Msza św. w intencji Hospicjum zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:30.

5. W ramach „Pielgrzymkowej Sztafety Młodych” organizowanej dla poszczególnych dekanatów Archidiecezji Warszawskiej, w piątek nasi parafianie zaproszeni są do dziękczynienia za dar beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. W programie przewidziane jest zwiedzanie Archikatedry i jej podziemi o godz. 18:00; Msza św. dziękczynna o godz. 19:00, a na koniec nawiedzenie grobu i modlitwa za wstawiennictwem błogosławionego Prymasa Tysiąclecia. Zachęcamy gorąco naszych parafian do udziału.

6. Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin oraz obrony życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w najbliższy piątek o godz. 18:30. Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po Mszy św. zapraszamy na krótką modlitwę, w której powierzać będziemy Bogu szczególnie tych, którzy doświadczają kryzysu w swoich związkach, ale i tych, którzy pragną umocnić swoją jedność.

7. Rodziców i dzieci z kl. III, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 14:30.

8. W kościele powszechnym i w naszej archidiecezji trwa synod poświęcony zaangażowaniu świeckich w życie Kościoła pod hasłem: ”KOMUNIA, UCZESTNICTWO, MISJA”. Na internetowej stronie parafii umieszczone zostały materiały informacyjne dla uczestników. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału zapraszamy na pierwsze spotkanie w przyszły poniedziałek, 22 listopada, po Mszy św. wieczornej do sali św. Rodziny (wejście przy obrazie MB Częstochowskiej).

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.