XXXI Niedziela Zwykła

Data: 
31.10.2021

1. Zapraszamy na różaniec na godz. 17:00.

2. Jutro obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych – tego dnia Chrystus zaprasza nas do rozważenia wspaniałej perspektywy – świętości, do której wszyscy jesteśmy powołani. Msze św. odprawiane będą jak w każda niedzielę. Nieszpory połączone z modlitwą za zmarłych rozpoczną się o godz. 16:30, natomiast we wtorek, 2 listopada - wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny, nieszpory połączone z modlitwą za zmarłych rozpoczną się o godz. 17:30.

3. Co roku, w uroczystość Wszystkich Świętych, polskie cmentarze żarzą się milionami zniczy. Pamiętamy o bliskich zmarłych. Oddajemy cześć poległym na wojnach i w czasie powstań. Mogiły toną w kwiatach i zniczach, ale mamy też bliskich, o których mało kto pamięta. Nie mają imion, nikt ich nie włączył do rodziny. To ci wszyscy, którym nie pozwolono narodzić się. W miesiącu listopadzie będziemy odmawiali różaniec w intencji wszystkich naszych zmarłych - w dni powszednie o godz. 18:00; w niedziele o godz. 17:00. W dniach 1 i 2 listopada – przed nieszporami. W tym szczególnie trudnym dla nas czasie, potrzeba nam wszystkim jedności i wiary oraz wspólnej modlitwy do Boga Ojca. Teraz wyjątkowo odczuwamy własną słabość, potrzebujemy wspólnego wołania o Miłosierdzie, o Miłość, która jest silniejsza niż śmierć.  

4. W Dzień Zaduszny, 2 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.  W czwartek będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy św. o godz. 18:30. W  piątek – dzień Komunii św. wynagradzającej - będziemy spowiadali od godz.6:30 do 8:30 oraz od godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:30. W sobotę o godz. 8:00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP. Na wspólny różaniec zapraszamy o godz. 7:30.

6. Uprzejmie informujemy - że w odpowiedzi na apel parafian - od najbliższego wtorku, 2 listopada adoracja Najświętszego Sakramentu będzie odbywać się w kaplicy adoracyjnej w godz. 8:30 – 18:00. Od najbliższego piątku po koronce do Miłosierdzia Bożego odprawiana będzie Msza św. o godz. 15:30.

7. W Księgarni jest do nabycia przewodnik „ŚLADAMI PRYMASA TYSIĄCLECIA” autorstwa pani Ireny Świerdzewskiej oraz książka „ŻYCIE W CIENIU PANDEMII” autorstwa księdza Jarosława Piłata. Gorąco polecamy te pozycje. Jednocześnie informujemy, że:
dnia 1 listopada księgarnia parafialna będzie nieczynna, a także w dniach od 4 do 7 listopada księgarnia będzie nieczynna, z powodu święceń diakonatu Bogumiła. Prasa katolicka będzie wyłożona na stoliku w kaplicy pokutnej.

8. Centrum Młodzieżowe "Oratorium  św. Jana Bosko" zaprasza na warsztaty muzyczne dla młodzieży, które odbędą się w najbliższy weekend, w dniach od 6 do 7 listopada. Będą one prowadzone przez profesjonalistów. Więcej informacji na plakatach przed kościołem. Zapraszamy również w najbliższą niedzielę na koncert hymnów Światowych Dni Młodzieży, który odbędzie się po Mszy św. o godz. 19.00.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę oraz na konto parafialne.