XXVIII Niedziela Zwykła

Data: 
10.10.2021

1. Dziś przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się” .  W czasie wszystkich Mszy św. dziękujemy Bogu za wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego papieża Jana Pawła II oraz wspieramy duchowo posługę Ojca Świętego Franciszka.  Przed kościołem zbierane są  ofiary na Fundację „Dzieło Nowego  Tysiąclecia” wspierającą młodych z rodzin najuboższych.

2. Dziś trzeci dzień czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 14:00 – 17:00.

3. W dniu dzisiejszym nabożeństwo różańcowe o godz.17:00. W tygodniu nabożeństwa różańcowe odprawiane są o godz. 18:00. Zachęcamy też do dołączenia się do Róż Różańcowych.

4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”  Zespołowi Pomocy Bliźniemu i wszystkim, którzy pomogli w organizacji wczorajszego Dnia Chorych.

5. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny zbiera ofiary na rzecz potrzebujących z terenu naszej parafii.

6. Przypominamy, że dziś po Mszy św. o godz. 19:00 w sali św. Rodziny (wejście od strony obrazu M.B. Częstochowskiej)  rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych.

7. W środę 13 października po Mszy św. o godz. 18:30 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej.

8. W czwartek  obchodzimy Dzień Komisji Edukacji Narodowej – w intencji nauczycieli i wychowawców modlić się będziemy szczególnie we Mszy św. o godz. 18:30.

9. Msza św. w intencji Hospicjum, zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:30

10.  Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin oraz obrony życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II najbliższy piątek o godz. 18:30.  Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

11. W sobotę 16 października przypada 43 rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II - w czasie wszystkich Mszy św. dziękować będziemy  Bogu za osobę Papieża Polaka.

12. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci które przygotowują się do I Komunii św.  na Mszę św. o godz. 14:30

13. Zapraszamy  studentów  do  duszpasterstwa  akademickiego.  Pierwsze  spotkanie  w  przyszłą niedzielę 17 października po Mszy św. o godz. 19:00.

14. Klubu Przyjazny Rodzinie im św. Jana Pawła II prowadzony przez Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych rozpoczyna organizacje pielgrzymek z cyklu: Śladami Prymasa Tysiąclecia – bł. kard. Wyszyńskiego. Trasa pierwszej pielgrzymki 23-24.10.2021 to: Włocławek – Rywałd - Gietrzwałd - Stoczek Klasztorny - Święta Lipka – Andrzejewo – Zuzela. Zapisy w księgarni św. Zygmunta lub drogą mailowa bociany44@wp.pl  Bliższe informacje i program pielgrzymki można przeczytać na ulotkach wyłożonych na stolikach oraz na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

15. Przyjmujemy już na wypominki – roczne i jednorazowe oraz na Msze św. zbiorowe za zmarłych. Msze będziemy sprawować przez cały listopad: w dni powszednie o godz. 18:30, natomiast w niedzielę i święta o godz. 17:30.

16. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej i najnowszego numeru dwumiesięcznika Nasz Krąg.