XXVII Niedziela Zwykła

Data: 
03.10.2021

1. Zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17:00. Dzieci zapraszamy z rodzicami od poniedziałku do piątku na godz. 18:00, w czwartki zaś szczególnie młodzież - kandydatów do bierzmowania. Tych, którzy nie mogą modlić się wspólnie z nami, zapraszamy do modlitwy indywidualnej. Gorącym pragnieniem jest, aby w naszej parafii powstał nowy krąg Żywego Różańca – jest wiele osób, które modlą się same – swój codzienny dziesiątek różańca mogą włączyć w modlitwę Kościoła – zgłoszenia chętnych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

2. Na wspólną modlitwę za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych zapraszamy jutro na godz. 17:30.

3. Młodzież szkolną z klas VIII i starszych, która zamierza rozpocząć przygotowanie do bierzmowania - a nie została przydzielona do grup Postcresima - zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w środę 6 października, o godz. 18:30 do dolnego kościoła (wejście od ulicy Daniłowskiego).

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca; wieczorem podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne.

5. Doroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu – 40-godzinne nabożeństwo - przypada w naszej parafii w najbliższy piątek i sobotę  - z tej racji w te dni, adoracja rozpoczynać się będzie Mszą św. o 8:00 i będzie trwać w kościele do godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich naszych parafian do udziału w tym szczególnym spotkaniu z Chrystusem. W piątek i sobotę parafian oraz sympatyków chcemy zaprosić do „modlitwy do granic parafii” – analogicznie, jak kilka lat temu modliliśmy się przy granicach Polski – chcemy naszą szczególną modlitwą otoczyć wszystkich mieszkańców naszej parafii – przez wstawiennictwo Maryi chcemy przedstawiać Bogu intencje naszych serc a szczególnie umiłowaną Ojczyznę. O pełnej godzinie odmawiać będziemy jedną cząstkę Różańca. Proponujemy następujący porządek:

  • 10:00 – mieszkańcy ul. Marymonckiej
  • 11:00 – mieszkańcy ul. Cegłowskiej, Barcickiej, Podczaszyńskiego i okolic
  • 12:00 – mieszkańcy ul.  Kasprowicza i okolic (tylko w piątek)
  • 13:00 – mieszkańcy Alei Zjednoczenia
  • 14:00 – mieszkańcy ul. Żeromskiego, Daniłowskiego
  • 15:00 – mieszkańcy ul. Starej Baśni i okolic
  • 16:00 – mieszkańcy ul. Przybyszewskiego, Skalbmierskiej, Reymonta, Oczapowskiego, Schroegera i okolic.

Do wspólnej modlitwy zapraszamy także sympatyków parafii.

5. Wszystkich chorych, starszych, cierpiących zapraszamy w najbliższa sobotę na godz. 9:00 na Mszę św. połączoną z udzieleniem sakramentu chorych  - kwadrans wcześniej będzie okazja do spowiedzi.

6. W przyszłą niedzielę 10 października obchodzony będzie XXI Dzień Papieski. Przed kościołem zbierane będą ofiary na Fundację „Dzieło Nowego  Tysiąclecia” wspierającą młodych z rodzin najuboższych.

7. Również w przyszłą niedzielę rozpoczynamy przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych. Chętnych zapraszamy po Mszy św. o godz. 19:00 do sali św. Rodziny (wejście z kościoła, przy obrazie MB Częstochowskiej).

8. Przyjmujemy już na wypominki i na Mszę św. zbiorową za zmarłych. Będziemy ją celebrowali przez cały listopad: w dni powszednie  o godz. 18:30, natomiast w niedziele i święta o godz. 17:30.

9. Klub Przyjazny Rodzinie im św. Jana Pawła II prowadzony przez Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych rozpoczyna organizację pielgrzymek z cyklu: Śladami Prymasa Tysiąclecia – bł. kard. Wyszyńskiego. Trasa pierwszej pielgrzymki 23-24.10.2021 r. to : Włocławek – Rywałd - Gietrzwałd - Stoczek Klasztorny - Święta Lipka – Andrzejewo – Zuzela. Zapisy w księgarni parafialnej lub drogą mailową. Bliższe informacje na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

10. Zapraszamy do nabywania nowego numeru Naszego Kręgu. Głównym tematem tego numeru jest: Nierozerwalność sakramentu małżeństwa i duchowość błogosławionych: Matki Elżbiety Róży Czackiej i Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

12. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary złożone dziś na tacę i na konto parafialne.