XXVI Niedziela Zwykła

Data: 
26.09.2021

1. Zapraszamy na Różaniec dziś o godz. 17:00.

2. Przed nami październik - miesiąc, w którym szczególnie odpowiadamy na apel Maryi: „Odmawiajcie różaniec.”  W naszym kościele nabożeństwa różańcowe -  od najbliższego piątku w tygodniu odprawiane będą o godz. 18:00, w niedziele o godz. 17:00.  Dzieci z rodzicami zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 18:00, w czwartki zaś szczególnie młodzież - kandydatów do bierzmowania. Tych, którzy nie mogą modlić się wspólnie z nami zapraszamy do modlitwy indywidualnej. Rodziców gorąco zachęcamy do modlitwy za dzieci i z dziećmi ramach akcji „Różaniecrodziców”. Polega ona na codziennym odmówieniu jednej dziesiątki różańca, która wspiera wasze wysiłki wychowawcze i troskę o dzieci. Więcej szczegółów na stronie www.rozaniecrodzicow.pl. W naszej parafii istnieje już taka grupa. Kolejnych  chętnych zapraszamy do zapisu w zakrystii.

3. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny przyjmuje ofiary na rzecz potrzebujących.

4. Dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do przyjęcia I Komunii św. i ich Rodziców zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 14:30.

5. Młodzież z klas ósmych i starszych, którzy chcieliby rozpocząć w tym roku przygotowanie do bierzmowania, zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne. Odbędzie się ono w czwartek 30 września, o godz. 18:30 w dolnym kościele.

6. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Pierwszy piątek – to dzień Komunii św. wynagradzającej. Okazja do spowiedzi rano od 6:30 i po południu od 17:00 – po południu. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:30. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w sobotę o godz. 8:00. Na wspólną modlitwę różańcową zapraszamy o godz. 7:30.

7. Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej czyli hospicjum przy naszej parafii, obchodzi Jubileusz XXV-lecia. Z tej okazji w przyszłą niedzielę 03.10.2021 o godz.13:00 w naszym kościele zostanie odprawiona przez Ks. Biskupa Michała Janochę Uroczysta Msza św. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 187, przygotowały specjalnie na ten Jubileusz krótkie bardzo piękne przedstawienie o tematyce hospicyjnej, na które serdecznie zapraszamy po Mszach świętych o godz. 11:30 oraz 13:00.w przyszłą niedzielę.

8. W przyszły poniedziałek, 4 października zapraszamy na pierwsze spotkanie dla mam z małymi dziećmi. Spotkania odbywają się w poniedziałki, w godzinach 10:00-12:00, w salce przy dolnym kościele. Wejście od ul. Daniłowskiego, podjazdem dla wózków.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

10. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę i na konto parafialne.

11. Nasz parafianin pan Piotr inicjuje męski różaniec i zbiera zgłoszenia chętnych pod numerem telefonu 665 32 32 22. Zgłoszenia można też dokonać w zakrystii. (kilka słów od p. Piotra)