XXIX Niedziela Zwykła

Data: 
17.10.2021

1. W ubiegłą niedzielę papież Franciszek otworzył XVI Synod Biskupów, którego temat brzmi: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Dziś kard. Kazimierz Nycz rozpoczął etap diecezjalny Synodu. Dziś w nabożeństwie różańcowym o godz. 17:00 będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla wszystkich uczestników tego zgromadzenia. O przebiegu Synodu w wymiarze diecezjalnym i parafialnym będziemy informować. W dni powszednie nabożeństwa różańcowe odprawiane są o godz. 18:00. Tych, którzy nie mogą modlić się wspólnie z nami zapraszamy do modlitwy indywidualnej.

2. Wszystkim ofiarodawcom zbiórki na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Zabrano 6.020 PLN.

3. Dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do przyjęcia I Komunii św. i ich Rodziców zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 14:30.

4. Przypominamy, że przygotowania do bierzmowania dla dorosłych i młodzieży pozaszkolnej odbywają się w niedzielę po Mszy św. o godz. 19:00 w sali św. Rodziny (wejście od strony obrazu MB Częstochowskiej).

5. Serdecznie zapraszamy do zespołu młodzieżowego, który posługuje śpiewem na Mszy św. w niedzielę o godz. 19:00. Próby odbywają się na półtorej godziny przed Mszą św. (o godz. 17.30) w salkach parafialnych (wejście od ul. Daniłowskiego). Kontakt: maria.swian@gmail.com.

6. Zapraszamy  studentów  do  duszpasterstwa  akademickiego. Spotkanie odbędzie się dziś, po Mszy św. o godz. 19:00 w sali Słowa Bożego (wejście od ul. Daniłowskiego – drugie drzwi).

7. We wtorek przypada 37. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki – módlmy się o jego rychłą kanonizację.

8. W naszej parafii  rozpoczęła się kolejna edycja Kursu Alpha. Spotkań jest 10 - odbywają się raz w tygodniu w poniedziałki o 19:30 - w dolnym kościele (wejście od ul: Daniłowskiego)
Alpha skierowana jest do osób dorosłych, które chcą:
➔ Zapoznać się lub sięgnąć ponownie do podstaw chrześcijaństwa
➔ Zadbać o rozwój duchowy
➔ Pogłębić relację z Bogiem
➔ Wziąć udział w dyskusji dotyczącej tematyki sensu życia.
W dalszym ciągu można dołączać do spotkań. Zapraszamy! Pytania prosimy kierować na adres: kursalpha.zygmunt@gmail.com lub telefonicznie 723141023 (informacje na stronie parafialnej).

9. Przyjmujemy już na wypominki – roczne i jednorazowe oraz na Msze św. zbiorowe za zmarłych. Msze będziemy sprawować przez cały listopad: w dni powszednie o godz. 18:30, natomiast w niedziele i święta o godz. 17:30.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na dzisiejszą tacę oraz na konto parafialne.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.