XXIV Niedziela Zwykła

Data: 
12.09.2021

1. Dziś Kościół w Polsce przeżywa beatyfikację Sług Bożych: s. Róży Elżbiety Czackiej i Stefana kard. Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia – zachęcamy do udziału w tej uroczystości za pośrednictwem mediów o godz. 12:00. Z tej racji Msza św. z godz. 13:00 przesunięta będzie na godz. 15:00. Będzie to nasze dziękczynienie za dar osobę arcybiskupa warszawskiego, który erygował naszą parafię, poświęcił kościół i bardzo wspierał jego budowę. Naszym znakiem wdzięczności niech będzie także powstanie kolejnej Róży Różańcowej pod wezwaniem bł. Stefana kard. Wyszyńskiego, który „wszystko postawiana Maryję”, był jej gorącym czcicielem. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

2. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na godz. 16:30. Koronką do Miłosierdzia Bożego modlimy się także wspólnie w każdy piątek o godz. 15:00 w kościele.

3. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny przyjmuje ofiary na rzecz potrzebujących

4. W ramach akcji „Rodzinarodzinie” ofiary na pomoc rodzinom w Syrii możemy składać do puszki w kaplicy pokutnej.

5. Dziś także rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania – w tym roku przeżywać go będziemy pod hasłem: „W blasku ojcostwa”. Nawiązuje ono do postaci św. Józefa,  męża, który przechodzi niezauważony; człowieka codziennej obecności, dyskretnej i ukrytej, orędownika i przewodnika w chwilach trudnych.
Zakończy się on w sobotę świętem św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży polskiej.

6. Powracamy do modlitwy o nawrócenie i uświęcenie naszej parafii – zapraszamy do kościoła w poniedziałek  na godz. 17:30.

7. We wtorek obchodzimy święto Podwyższenie Krzyża Świętego – Msze św. w naszym kościele jak co dzień. Tego dnia o godz. 15:00 poświęcimy nowy krzyż stojący przy ul. Marymonckiej – zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

8. Msza św. w intencji Hospicjum zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:30.

9. W piątek, 17 września  wspominamy w liturgii św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, współpatrona naszej parafii, świętego arcybiskupa Warszawy, który sprawował swój urząd w czasie powstania styczniowego. Jego obraz i relikwie znajdują się w kaplicy świętych – obok św. Jana Pawła II. W tym szczególnym dniu zapraszamy do modlitwy za naszą Ojczyznę. Tego dnia  ks. biskup Tadeusz Pikus udzieli sakramentu bierzmowania grupie naszej młodzieży. Polećmy ją Bogu w naszych modlitwach.  W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu zakończy się o godz. 17:30.

10. W przyszłą niedzielę odbędzie się kolejny Narodowy Marsz Życia i Rodziny – początek na pl. Zamkowym o godz. 11:30. Tegoroczne hasło; ”Tato – bądź, prowadź, chroń” jest afirmacją ojcostwa i prawidłowo rozumianej roli ojca i męża w życiu rodzinnym. Nawiązując do postaci św. Józefa wskazuje na niezwykłą rolę mężczyzny we współczesnym świecie. Marsz zakończy się Mszą św. w kościele św. Krzyża o godz. 13:00.

11. Dzieci z terenu naszej parafii, które w tym roku będą przygotowywać się do przyjęcia  I Komunii św. prosimy zgłaszać w kancelarii. Dzieci i ich Rodziców zapraszamy w niedzielę 26 września na Mszę św. o godz. 14:30. Przy okazji przypominamy, że miejscem przygotowania i przyjmowania I Komunii św. jest parafia zamieszkania dziecka, w której wraz z Rodzicami uczestniczy w niedzielnej Mszy św.

12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

13. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę i na konto parafialne.