XXIII Niedziela Zwykła

Data: 
05.09.2021

1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00.

2. Na wspólną modlitwę za zmarłych w poleconych w  wypominkach rocznych zapraszamy jutro na godz. 17:45.

3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy beatyfikację Sług Bożych: kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Odbędzie się ona podczas Mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 12:00. Aby umożliwić wszystkim chętnym udział w tej uroczystości – za pośrednictwem mediów – Msza św. z godz. 13:00 odprawiona będzie o godz. 15:00 – będzie to nasze dziękczynienie Bogu za wyniesienie na ołtarze naszego biskupa, tak bardzo zaangażowanego w budowę naszego kościoła. Poświęcony zostanie także obraz bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Uprzejmie informujemy, że udział we Mszy św. beatyfikacyjnej za pośrednictwem mediów nie zwalnia od udziału w Eucharystii.
Nowennę przed beatyfikacją odmawiamy codziennie o godz. 18:10 - dziś o godz. 17:00.

4. Chłopców z klas III i starszych, którzy chcieliby posługiwać przy ołtarzu jako ministranci zapraszamy na spotkania w sobotę o godz. 11:00.

5. Dzieci z terenu naszej parafii, które w tym roku będą przygotowywać się do przyjęcia I Komunii św., prosimy zgłaszać w kancelarii – pierwsza Msza św. dla nich i ich Rodziców w niedzielę 26 września o godz. 14:30.

6. Zespół Pomocy Bliźniemu składa serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli ofiary oraz artykuły szkolne dla dzieci z najuboższych rodzin.

7. Dziś w kościołach w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na wsparcie uchodźców z Afganistanu przebywających na terenie naszego kraju.

8. Przypominamy, że intencje mszalne na okres od 1 stycznia do końca kwietnia 2022 r. przyjmujemy w najbliższą sobotę tylko telefonicznie w godz. 10:00 – 12:00, a później w tygodniu w kancelarii parafialnej w czasie popołudniowego dyżuru.

9. Za ofiary złożone na tacę i na konto parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.