Wielkanoc 2022

Data: 
17.04.2022

W I E L K A N O C  2022

1. W dniu Świąt Zmartwychwstania Pańskiego serdecznie życzymy wszystkim naszym parafianom i sympatykom parafii, aby Święta były pełne radości ze zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią i z udzielonego nam w Duchu Świętym Nowego Życia, a pokój - dar zmartwychwstałego Pana, niech zagości w naszych sercach, w rodzinach, w całej naszej Ojczyźnie, niech zwycięża wszelkie lęki, które przynosi świat.

2. Jutro Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego, ofiary które złożymy na tace przeznaczone są tradycyjnie na potrzeby uczelni katolickich.

3. Msza św. w intencji Hospicjum zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:30

4. Na Mszę św. w intencji rodzin oraz obrony życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II zapraszamy w najbliższy piątek na godz. 18:30.  Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. W piątek w oktawie Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.

6. Wiosenny Dzień Chorych i Sędziwych w naszej parafii odbędzie się najbliższą sobotę 23 kwietnia. Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu chorych rozpocznie się o godz. 9:00 – wcześniej będzie okazja do spowiedzi. Będzie to początek wizytacji biskupiej. Jednocześnie, prosimy naszych parafian o pomoc w przewiezieniu chorych do kościoła.

7. W przyszłą niedzielę – Miłosierdzia Bożego – parafia nasza przeżywać będzie wizytację pasterską – przybędzie do nas bp Piotr Jarecki -  powitamy go w czasie Mszy św. o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i sympatyków na to szczególne spotkanie z następcą apostołów, który przybywa by modlić się z nami i umocnić naszą wiarę.  O godz. 16:00 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie wszystkich grup i wspólnot działających w naszej parafii – serdecznie zapraszamy wszystkich zaangażowanych w ich działalność.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.