VIII Niedziela Zwykła

Data: 
27.02.2022

1. Serdecznie zapraszamy na Różaniec dziś o godz. 17:00.

2. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny zbiera ofiary na rzecz potrzebujących z terenu naszej parafii.

3. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży, które głoszone są we poniedziałki i czwartki o godz. 19:00 w dolnym kościele.

4. W najbliższą środę, 2 marca, rozpoczynamy Wielki Post – czas pokuty, nawrócenia i przygotowania do celebracji Misterium Paschalnego – tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W Środę Popielcową Msze św. będą celebrowane o 6:30, 8:00, 9:00, 17:00, 18:30 i 20:00. Posypanie głów popiołem będzie miało miejsce podczas każdej Mszy św. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, to znaczy powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. W czwartek, 3 marca, przypada 15 rocznica nominacji pasterza naszej diecezji na stolicę metropolitalną w Warszawie, a w piątek również dzień jego imienin – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Pamiętajmy również w modlitwach o naszym ks. proboszczu Kazimierzu.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek, wieczorem podczas Mszy św. o godz. 18:30 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek – dzień Komunii św. wynagradzającej - będziemy spowiadali rano od 6:30 i po południu od 18:00. W sobotę  Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8:00. Na różaniec zapraszamy o 7:30.

7. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

  • Droga krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 18:00; dla dorosłych o godz. 19:00
  • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16:30.

8. Bielanki oraz dzieci, które chciałyby wziąć czynny udział w procesji eucharystycznej na zakończenie nabożeństwa Gorzkich Żali zapraszamy do sali św. Rodziny na godz. 16:15.
Przy okazji prosimy i zachęcamy Rodziców i Dziadków o umożliwienie dzieciom udziału w nabożeństwach pasyjnych w okresie Wielkiego Postu.

9. Zbliża się okres Wielkiego Postu. Pan Bóg daje nam święty czas 40 dni i zaprasza nas do przeżycia każdego dnia w swojej wewnętrznej pustyni duchowej. Pomocą niech będzie modlitewnik ,,40 DNI Z BOGIEM", wydawnictwa św. Wojciecha. Modlitewnik w cenie 6 zł jest do nabycia w naszej księgarni parafialnej i przed kościołem.

10. Ofiary na pomoc Ukrainie dotkniętej agresją sowiecką możemy składać do puszki w kaplicy pokutnej. Prosimy także o modlitwę w intencji pokoju na świecie.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.