VII Niedziela Zwykła

Data: 
20.02.2022

1. Serdecznie zapraszamy na Różaniec dziś o godz. 17:00.

2. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym  po Mszy św. o godz. 19:00 w sali św. Rodziny (wejście od strony obrazu M.B. Częstochowskiej)  rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych i młodzieży pozaszkolnej.  

3. Pożegnaliśmy obraz Matki Bożej Łaskawej ale trwamy na modlitwie o pokój na świecie – zapraszamy w tym tygodniu na różaniec - do piątku włącznie na godz. 18:00. Z tej racji adoracja Najświętszego Sakramentu kończyć się będzie przed Mszą św. wieczorną.

4. W sobotę zapraszamy na „Noc walki o błogosławieństwo dla o Polski” – rozpoczniemy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim  a potem trwamy na modlitwie adoracyjnej i różańcowej w intencji naszej Ojczyzny – o północy Msza św. Szczegóły na plakatach. Choć jest to inicjatywa męskich grup modlitewnych do udziały zapraszamy wszystkich.

5. Relikwie bł. Carlo Acutisa, świętego nastolatka, wprowadzimy do naszego kościoła w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:30.  

6. Żołnierzy  Niezłomnych, którzy swoje święto obchodzić będą 1 marca, polecać będziemy Bogu we Mszy św. w przyszłą niedzielę o godz. 13:00.

7. Dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii świętej zapraszamy wraz z Rodzicami na Mszę św. w przyszła niedzielę na godz. 14:30.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tace i wpłacone na konto parafialne.
Przypominamy i prosimy o wypełnienie ankiety parafialnej zamieszczonej na stronie internetowej parafii; wypełnioną ankietę w wersji papierowej można wrzucać do puszki w kościele. Ostateczny termin składania ankiet mija w przyszłą niedzielę tj. 27 lutego 2022.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. Zbliża się Wielki Post. Okazją do owocnego przeżycia tego czasu pokuty i nawrócenia mogą być katechezy dla dorosłych i młodzieży, na które zapraszamy w poniedziałki i czwartki na godzinę 19:00 do dolnego kościoła (zejście obok schodów do kościoła górnego) począwszy od najbliższego poniedziałku 21 lutego. Kilka słów zachęty skierują do nas katechiści.