Ogłoszenia parafialne 31/05/2020

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 31 V 2020

1. Serdecznie zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17:00 oraz na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 20:00. W od jutra zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:00.

2. Okazja do spowiedzi w niedzielę na wszystkich na Mszach św. w kaplicy adoracyjnej – wejście z kościoła. W tygodniu spowiedź będzie od godz. 7:00 do 8:00 i od 17:00 do 18:00 w kaplicy adoracyjnej (wejście z zewnątrz jak do księgarni).

3. Dziś po raz ostatni jest transmitowana Msza św. z naszego kościoła. Wiernych, którzy nie mogą wziąć bezpośredniego udziału prosimy o skorzystanie z innych transmisji telewizyjnych, radiowych lub przez internet.

4. W tym roku okres Komunii wielkanocnej kończy się w przyszłą niedzielę 7 czerwca. W tym okresie katolicy powinni przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św. jako znak jedności z Chrystusem Zmartwychwstałym.

5. Na wspólną modlitwę za zmarłych w poleconych w wypominkach rocznych zapraszamy jutro na godz. 17:45.

6. W dniu jutrzejszym - 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka, w intencji dzieci będziemy się modlili podczas Mszy św. o godz. 8:00.

7. Jutro obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła zaś w czwartek obchodzić będziemy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, zostało one wprowadzone do kalendarza przez papieża Benedykta XVI - niech będzie zachętą do wzmożonej modlitwy za wszystkich duszpasterzy.

8. W najbliższy czwartek 4 czerwca przypada trzydziesta druga rocznica konsekracji Pasterza Archidiecezji, Księdza Kardynała Metropolity - serdecznie polecajmy go w naszych modlitwach dobremu Bogu.

9. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 18:30 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedź będzie od godz. 7:00 do 8:00. Po południu, od 17:00 do 18:30 będzie spowiadało dwóch księży: jeden w Sali św. Rodziny (wejście z kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej), a drugi w kaplicy adoracyjnej (wejście od środka kościoła). Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w sobotę o godz. 8:00. Pół godziny przed Mszą św. zapraszamy na Różaniec.

10. W przyszłą niedzielę przypada XIII Święto Dziękczynienia. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za tych dwóch wielkich Pasterzy Kościoła – św. Jana Pawła II i Czcigodnego Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski.

11. Zrobiło się trochę cieplej – zwracamy się z prośbą o uszanowanie godności świątyni i liturgii przez odpowiedni strój.

12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

13. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wsparli parafię wpłatą na konto, ofiary można składać również do puszek wystawionych w kościele z napisem „ofiara na kościół”.