Ogłoszenia parafialne 31/03/2019

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 31 III 2019

1. Gorzkie Żale dziś o godz. 16:30. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 dla dzieci, o godz. 18:30 dla dorosłych i o godz. 19:45 adoracja krzyża.

2. Zespół Pomocy Bliźniemu rozprowadza przed Kościołem Wielkanocne świece Caritas i cukrowe baranki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najbiedniejszym. Prowadzi również zbiórkę żywności do paczek świątecznych. Kosz jest wystawiony przy ołtarzu.

3. Serdecznie zapraszamy na koncert muzyki pasyjnej, w wykonaniu chóru z kościoła Matki Bożej Królowej Aniołów, który znajduje się na Bemowie oraz naszego chóru Spes in Deo oraz organisty - Adama Kuczewskiego. Koncert dziś o godz. 20.00.

4. Serdecznie zapraszamy na modlitwę w duchu TAIZE, która odbędzie się w sali akademickiej dziś o godzinie 20.00. Modlitwę prowadzi dawne duszpasterstwo akademickie. Modlitwy Taize odbywają się regularnie, w ostatnią niedzielę miesiąca.

5. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Jutrzni od poniedziałku do piątku o godz. 7:00.

6. Na wspólną modlitwę za zmarłych w poleconych w wypominkach rocznych zapraszamy jutro na godz. 17:30.

7. We wtorek, 2 kwietnia przypada 14 rocznica śmierci św. Jana Pawła II.Z tej racji na pl. Piłsudskiego odbędzie się czuwanie modlitewne – początek o godz. 21:00

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorem podczas Mszy św. o godz. 18:00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi rano od 6:30 i po południu od 17:00. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w sobotę o godz. 8:00. Na różaniec zapraszamy o 7:30.

9. Rekolekcje dla dorosłych rozpoczniemy w przyszłą niedzielę, będzie je głosił ks. Piotr Jutkiewicz. Już dziś zapraszamy do udziału w tej szczególnej refleksji nad nasza wiarą i miłością.

10. Przed Świętami Wielkanocnymi z posługą kapłańską do chorych pójdziemy w sobotę 13 kwietnia od godziny 9:30. Nazwiska i adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do czwartku 11 kwietnia.

11. W sobotę, 6 kwietnia, odbędzie się droga krzyżowa ofiarowana za chrześcijan prześladowanych na całym świecie – trasa prowadzi od kościoła św. Klemensa (ul. Karolkowa 49) do kościoła św. Stanisława Kostki. Początek o godz. 13:30 – wcześniej, o godz. 12:30 Msza św.

12. W przyszłą niedzielę odbędzie się po raz 14. Marsz Świętości Życia pod hasłem „Tata, to Ja”. Organizatorzy chcą zwrócić szczególną uwagę na role ojców w trosce o życie oraz odpowiedzialności za rodzinę. Początek o godz. 12:00 przy kolumnie Zygmunta – zakończenie przy kościele św. Krzyża. Przy kolumnie Zygmunta odbędzie się zbiórka pampersów i środków pielęgnacji dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach.

13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.