Ogłoszenia parafialne 30/09/2018

26 NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 IX 2018

 

1. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, w tygodniu odprawiane są o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy z rodzicami od poniedziałku do piątku na godz. 17:30, w czwartki zaś szczególnie młodzież - kandydatów do bierzmowania. Tych, którzy nie mogą modlić się wspólnie z nami zapraszamy do modlitwy indywidualnej. Maryja we wszystkich swoich objawieniach gorąco zachęca

do odmawiania różańca. Rodziców gorąco zachęcamy do modlitwy za dzieci i z dziećmi. Polega ona na codziennym odmówieniu jednej dziesiątki różańca, która wspiera wasze wysiłki wychowawcze i troskę o dzieci. Więcej szczegółów na stronie www.rozaniecrodzicow.pl. W naszej parafii istniej już taka grupa. Kolejnych chętnych zapraszamy do zapisu w zakrystii.

2. Na wspólną modlitwę za zmarłych w poleconych w wypominkach rocznych zapraszamy jutro na godz. 17:00.

3. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlili o powołania kapłańskie i zakonne. I piątek – to dzień Komunii św. wynagradzającej. Okazja do spowiedzi rano od 6:30 i po południu od 17:00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w I sobotę o godz. 8:00. Na wspólną modlitwę różańcową zapraszamy o godz. 7:30.

4.W środę, 3 października, rozpoczyna się w Rzymie synod poświęcony młodym. W łączności z tym wydarzeniem z serca zapraszamy na rekolekcje STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary, które odbędą się 6 października 2018 r. (sobota) na PGE Narodowym w Warszawie.
Spotkanie skierowane jest szczególnie do młodych, ale zaproszony jest każdy, kto chce we wspólnocie żywego Kościoła modlić się i wielbić Boga. W planie Msza Święta, Adoracja, konferencje ciekawych mówców, koncerty, i niespodzianki dla uczestników. Ludzie dziś szukają wzorców, dlatego pragniemy przedstawić najlepszy z możliwych wzór do naśladowania - Jezusa Chrystusa! Zapraszamy wszystkich młodych duchem – szczegóły i program na stronie www.smsznieba.pl lub wwwStadionMlodych.pl

5. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów na spotkania formacyjno-modlitewne, w środy o 20:30. Najbliższe spotkanie 3 października w Sali Matki Bożej z Guadalupe drugie wejście z tyłu kościoła od ulicy Daniłowskiego.

6. Jesienny Dzień Chorych i Sędziwych w naszej parafii odbędzie się najbliższą sobotę 6 października. Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu chorych rozpocznie się o godz. 9:00 – wcześniej będzie okazja do spowiedzi. Po Mszy św. uczestników zapraszamy na agapę. Jednocześnie, prosimy naszych parafian o pomoc w przewiezieniu chorych do kościoła.

7. W przyszłą niedzielę siostry salezjanki, katechetki w naszej parafii - s. Agata i s. Maria a także s. Joanna, która do czerwca pracowała wśród nas, złożą swoje śluby wieczyste podczas Mszy św. o godz. 10 w kościele w Łomiankach. Polecamy je modlitwie naszych parafian – niech będą szczęśliwe i święte realizując swoje salezjańskie powołanie.

8. W poniedziałek, 8 października, rozpocznie się w naszej parafii ewangelizacyjny kurs „Alpha”. Osoby, które brały kiedyś udział w takim kursie i chciałyby pomóc przy jego realizacji zapraszamy do kontaktu po Mszy św. z księdzem Jarosławem

9. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych i młodzieży pozaszkolnej odbywać się będzie w poniedziałki o godz. 19:45 w kancelarii. Pierwsze spotkanie w przyszły poniedziałek 8 października.

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.