Ogłoszenia parafialne 30/05/2021 NIedziela Świętej Trójcy

1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe na godz. 17:00. Jutro ostatnie już nabożeństwo majowe o godz. 18:00, a od wtorku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe również na godz. 18:00. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:20 do godz. 20:00. Przypominamy, że adoracja Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie trwa w naszym kościele w dni powszednie od 16:00 do 18:00 – w piątek od 15:00.

2. We wtorek - 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka, w intencji dzieci będziemy się modlili podczas Mszy św. o godz. 8:00.

3. W najbliższy czwartek, 3 czerwca, będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą celebrowane wg. porządku niedzielnego. Po południu uroczysta Msza św. rozpocznie się o godz. 17:00. Po Mszy św. wyruszy po kościele procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Zapraszamy Bielanki i wszystkie dzieci, które chciałyby wziąć udział w procesji do Sali Św. Rodziny na godz. 16.30.   Ostatnia Msza św. w dniu Bożego Ciała będzie celebrowana o godz. 20:00.
Zgodnie z polskim zwyczajem, od Uroczystości Bożego Ciała, aż do następnego czwartku, nabożeństwa czerwcowe będą się kończyć procesją eucharystyczną. Do udziału w niej również zapraszamy Bielanki i asystę kościelną.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek,  piątek i sobota miesiąca. W czwartek, wieczorem podczas Mszy św. o godz. 17:00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek – dzień Komunii św. wynagradzającej - będziemy spowiadali rano od 6:30 i po południu od 17:30 w kaplicy Adoracyjnej i sali św. Rodziny. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8:00. Na różaniec zapraszamy o 7:30.

5. W najbliższy piątek 4 czerwca przypada trzydziesta trzecia rocznica konsekracji  Pasterza Archidiecezji, Księdza Kardynała Metropolity - serdecznie polecajmy go w naszych modlitwach dobremu Bogu.

6. W przyszłą niedzielę przypada XIV Święto Dziękczynienia. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za tych dwóch wielkich Pasterzy Kościoła – św. Jana Pawła II i Czcigodnego Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski.

7.  Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych rozpoczyna zbiórkę używanych książek na letni kiermasz. Książki można przynosić do księgarni

8. W dniach 3-6 czerwca księgarnia będzie nieczynna. Prasa będzie wyłożona na stoliku w kaplicy pokutnej.  Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

9.  Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

10. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wsparli parafię wpłatą na konto.