Ogłoszenia parafialne 29/11/2020 I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy Adwent - okres oczekiwania na przyjście Pana w dniu Bożego Narodzenia oraz powtórnego przyjścia na końcu czasów. W tym czasie serdecznie zapraszamy na:
- Mszę św. roratnią - w dni powszednie o godz. 6:30 i 18:30;
- jutrznię - poranną modlitwę Kościoła, będziemy ją odmawiać od poniedziałku do piątku o godz. 5:30 w Sali Słowa Bożego.
Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w niedzielę 13 grudnia, poprowadzi je ks. Krzysztof Siwek, rektor kościoła akademickiego.

2. Zapraszamy na różaniec w intencji Ojczyzny, o pokój i nawrócenie naszych serc, o zakończenie pandemii dziś na godz. 17:00, i ostatni raz jutro na godz. 18:00.

3. Wzorem lat ubiegłych zapraszamy do włączenia się do akcji „Pudełko Fidesco”.
Przy wyjściach z kościoła są rozłożone tekturowe pudełka do których w trakcie adwentu można składać jałmużnę aż do 6 stycznia.
FIDESCO to pozarządowa organizacja pomagająca finansować pobyt świeckich wolontariuszy, którzy pracują na misjach wśród najuboższych - obecnie w dwudziestu ośmiu krajach świata. Tegoroczne dary przekazane będą na pomoc działalności ośrodka CECYDAR dla dzieci ulicy w Kigali w Rwandzie. W związku z obecną sytuacją, na zakończenie akcji pudełka, zachęcamy by zebrane datki przekazać na konto. Dla tych jednak, którzy mogą mieć z tym jakieś trudności będziemy chcieli umożliwić bezpieczne przekazanie. Szczegóły będą podane w ogłoszeniach 6 stycznia. Prosimy także o modlitwę za misje. Za wszelką pomoc gorąco dziękujemy.

4. Opłatki  na  stół  wigilijny  można nabyć już dziś po każdej Mszy św. w kaplicy pokutnej,  a w tygodniu w zakrystii lub kancelarii

5. Kalendarze przygotowane przez ks. bpa  Michała Janochę na rok 2021, są rozprowadzane przez ministrantów i w zakrystii. Koszt kalendarza to 12 zł, zachęcamy do nabycia, gdyż dochód z nich przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd ministrantów.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na Mszy św. o godz. 18:30 będziemy się modlili o powołania kapłańskie i zakonne. Pierwszy piątek – to dzień Komunii św. wynagradzającej. Okazja do spowiedzi rano od 6:30 i po południu od 17:00 w kaplicy Adoracyjnej i w Sali św. Rodziny. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:30. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w sobotę o godz. 8:00. Pół godziny przed Mszą św. zapraszamy na Różaniec.

7. W przyszłą niedzielę  dzieci ze szkół podstawowych nr 214, 223. 369 które przygotowują się do I Komunii św. z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 14:30.

8. Przed świętami z posługą sakramentalną do chorych pójdziemy w sobotę 19 grudnia.  Zgłoszenia chorych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

9. Księgarnia parafialna zaprasza do zapoznania się z ofertą adwentową i świąteczną. Jest wiele nowości między innymi wianki adwentowe i materiały dla dzieci  - Jak przeżyć Adwent.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę i przelewy na konto parafialne będące wyrazem zrozumienia trudnej sytuacji w jakiej się znajdujemy.

11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

12. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską w domach naszych parafian – w tym roku z racji pandemii chcemy spotkać się z Wami w naszym kościele na Mszy św. o godz. 18:30 sprawowanej w Waszej intencji. Po Mszy św. istnieje możliwość rozmowy z księdzem. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców:

  • Poniedziałek,  30 listopada - ul. Żeromskiego 4, 4A 4B, 4C
  • Wtorek,  1 grudnia - ul. Żeromskiego 4D, 4E, 6, 8
  • Środa,  2 grudnia - ul. Żeromskiego  10, 14,  16/20, 22/28
  • Czwartek,  3 grudnia - ul. Żeromskiego 36/42, 44/50, 52/62, 64
  • Sobota, 5 grudnia - ul. Żeromskiego  66/72, 66/72A, 71/75, 77