Ogłoszenia parafialne 29/09/2019

26 NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 IX 2019

 

1. Zapraszamy na Różaniec dziś o godz. 17:00.

2. Przed nami październik - Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Miesiąc, który zgodnie z  pragnieniem Ojca Świętego powinien stać się dla każdej parafii, wspólnoty i dla każdego ochrzczonego czasem odkrywania i odnawiania misyjnego powołania, czasem intensywniejszej troski o zbawienie każdego człowieka. W działalności misyjnej jest miejsce dla nas wszystkich, dla Ciebie i dla mnie, bo misje to pasja – miłość, którą czujemy do Chrystusa i wynikające z niej działania na rzecz dobra innych. Wspierajmy dzieło misyjne codzienną modlitwą różańcową i Komunią św. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe - w tygodniu odprawiane będą o godz. 17:30. Dzieci z rodzicami zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 17:30, w czwartki zaś szczególnie młodzież - kandydatów do bierzmowania. Tych, którzy nie mogą modlić się wspólnie z nami zapraszamy do modlitwy indywidualnej. Maryja we wszystkich swoich objawieniach gorąco zachęca do odmawiania różańca. Rodziców gorąco zachęcamy do modlitwy za dzieci i z dziećmi ramach akcji „Różaniec rodziców”. Polega ona na codziennym odmówieniu jednej dziesiątki różańca, która wspiera wasze wysiłki wychowawcze i troskę o dzieci. Więcej szczegółów na stronie www.rozaniecrodzicow.pl. W naszej parafii istniej już taka grupa. Kolejnych chętnych zapraszamy do zapisu w zakrystii.

3. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlili o powołania kapłańskie i zakonne. I piątek – to dzień Komunii św. wynagradzającej. Okazja do spowiedzi rano od 6:30 i po południu od 17:00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w I sobotę o godz. 8:00. Na wspólną modlitwę różańcową zapraszamy o godz. 7:30.

4. Jesienny Dzień Chorych i Sędziwych w naszej parafii odbędzie się najbliższą sobotę 5 października. Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu chorych rozpocznie się o godz. 9:00 – wcześniej będzie okazja do spowiedzi. Po Mszy św. uczestników zapraszamy na agapę. Jednocześnie, prosimy naszych parafian o pomoc w przewiezieniu chorych do kościoła.

5. Pierwsze spotkanie dla młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do bierzmowania prowadzone przez ks. Michała odbędzie się w poniedziałek 7 października o godzinie 19:45 w dolnym kościele. Pierwsze spotkanie dla młodzieży, która kontynuuje przygotowanie do sakramentu bierzmowania, prowadzone przez ks. Andrzeja, odbędzie się w środę 2 października, o godzinie 19.00 w sali św. Stanisława.

6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.