Ogłoszenia parafialne 28/10/2018

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 X 2017

 

1. Zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17:00. Do środy to ostatnie dni naszej wspólnej modlitwy różańcowej – w dni powszednie nabożeństwa różańcowe odprawiane są o godz. 17:30. Tych, którzy nie mogą modlić się wspólnie z nami zapraszamy do modlitwy indywidualnej. Jeśli pozostało w nas pragnienie modlitwy różańcowej zapraszamy do utworzenia nowej Róży Różańcowej – zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Każda Róża składa się z dwudziestu osób, z których każda odmawia codziennie jeden dziesiątek różańca czyli jedną tajemnicę, połączoną z rozważaniem. W ten sposób odmawiany jest w Róży codziennie cały Różaniec - dwadzieścia tajemnic. Jest to jakby wieniec różany składany u stóp Królowej.

2. Dziś w sali św. Rodziny Zespół Pomocy Bliźniemu zbiera ofiary dla potrzebujących.

3. . Serdecznie zapraszamy na modlitwę w duchu TAIZE już dziś o godzinie 20.00 w sali akademickiej. Modlitwę prowadzi dawne duszpasterstwo akademickie. planowane są podobne spotkania w kolejnych miesiącach.

4. W listopadzie odprawiamy Mszę św. zbiorową za naszych bliskich zmarłych: w niedzielę o godz. 17:30, w dni powszednie o godz. 18:00.

5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych – tego dnia Chrystus zaprasza nas do rozważenia wspaniałej perspektywy – świętości, do której wszyscy jesteśmy powołani; Msze św. w naszym kościele jak w niedzielę. Nieszpory połączone z modlitwą za zmarłych rozpoczną się o godz. 16:30. Natomiast w piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny, nieszpory połączone z modlitwą za zmarłych rozpoczną się o godz. 17:00. Kancelaria parafialna w tych dniach jest nieczynna.

6. W dniu 1 listopada księgarnia parafialna będzie nieczynna. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

7. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić, o powołania kapłańskie i zakonne na Mszy św. o godz. 13:00. W I piątek – dzień Komunii św. wynagradzającej - będziemy spowiadali rano od 6:30 i po południu od 17:00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w sobotę o godz. 8:00. Na wspólny Różaniec zapraszamy na godz. 7:30.

8. Od najbliższego piątku będzie odprawiana Msza św. o godz. 15:30 po koronce do Miłosierdzia Bożego.

9. Serdecznie zapraszamy na Uroczysty Koncert, z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, pod tytułem: Modlitwa do Bogarodzicy. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę, 4 listopada, po Mszy św. o godz. 19:00. Wystąpią na nim 4 chóry z Federacji Chórów Kościelnych Caecilianum.

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.