Ogłoszenia parafialne 28/04/2019

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA - 28 IV 2019

1. Dzisiejsza niedziela jest świętem Miłosierdzia Bożego - zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 15:00.

2. W sali św. Rodziny Zespół Pomocy Bliźniemu zbiera ofiary dla potrzebujących. Składa również serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożoną żywność przeznaczoną do paczek świątecznych oraz ofiary pieniężne.

3. Serdecznie zapraszamy na modlitwę w duchu TAIZE, która odbędzie się dziś o godzinie 20:00 w sali akademickiej. Modlitwę prowadzi dawne duszpasterstwo akademickie.

4. Parkującym samochody na pl. Konfederacji bardzo serdecznie dziękujemy, za przestawienie ich w Wielkanoc w inne miejsce.

5. W poniedziałek 29 kwietnia obchodzony jest Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego podczas drugiej wojny światowej.

6. Od środy zapraszamy na nabożeństwo majowe. W tygodniu nabożeństwo majowe o godz. 17:30, w niedziele i święta o godz. 17:00.

7. W czwartek 2 maja przypada uroczystość patrona naszej parafii - św. Zygmunta - odpust parafialny. Główna Msza św. w intencji parafian i sympatyków o godz. 18:00. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Nie będzie już Mszy św. o godz. 19:00.

Tego dnia przypada także Święto Flagi - przypominamy naszym parafianom o wywieszeniu flagi narodowej. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

8. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. sprawowane będą według porządku świątecznego. Msza św. o godz. 13:00 będzie sprawowana w intencji Ojczyzny, a ostatnia Msza św. zostanie odprawiona o godz. 20:00. Tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.

9. Przypominamy, że od maja w niedzielę i święta Msza św. zamiast o godz. 19:00 będzie odprawiana o godz. 20:00

10. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 18:00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w sobotę o godz. 8:00. Na wspólną modlitwę różańcowa zapraszamy o godz. 7:30.

11. Wiosenny Dzień Chorych i Sędziwych w naszej parafii odbędzie się najbliższą sobotę 4 maja. Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu chorych rozpocznie się o godz. 9:00 – wcześniej będzie okazja do spowiedzi. Po Mszy św. uczestników zapraszamy na agapę. Jednocześnie, prosimy naszych parafian o pomoc w przewiezieniu chorych do kościoła.

12. Uprzejmie informujemy, że w tym roku uroczystość I Komunii świętej przeżywać będziemy 11 maja, rocznicę I Komunii św. obchodzić będziemy 26 maja a sakrament bierzmowania młodzież przyjmie w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca.

13. Oratorium św. Jana Bosko zaprasza dzieci i młodzież na obóz letni do Szczawnicy, który odbędzie się od 24 czerwca do 6 lipca. Więcej informacji na plakatach przed kościołem. Liczba miejsc ograniczona.

14. Rozpoczynamy zapisy na kurs przedmałżeński organizowany w 4 kolejne soboty czerwca. Zapisy dla narzeczonych z naszej parafii pod adresem narzeczeni.swzygmunt@gmail.com.

15. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Na stolikach przy wyjściach do kościoła są wyłożone obrazki Jezusa Miłosiernego, zachęcamy do ich zabrania.

16. W ostatnich dnia doszło do dwóch tragedii dotykających nas wszystkich chrześcijan – zamachów na Siri Lance oraz pożaru katedry Notre-Dame w Paryżu. Caritas Polska pragnie wesprzeć poszkodowanych. Uruchomiony został specjalny numer SMS 72052 (koszt 2,46+VAT) z dopiskiem SRILANKA lub ODBUDOWA w zależności od tego ,które dzieło chcemy wesprzeć. Można też dokonywać wpłat na konto Caritas Polska 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z odpowiednim dopiskiem.

17. Kapłaństwo? Małżeństwo? Życie zakonne? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania, bądź zastanawiasz się nad wyborem swojej drogi życiowej, to jest to ogłoszenie dla Ciebie! Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17 – 19 maja br. To dobry czas, by w ciszy i spokoju rozeznać wolę Bożą na swoje życie. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie warszawskiego Seminarium www.wmsd.waw.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.