Ogłoszenia parafialne 27/10/2019

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 X 2019

 

1. Zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17:00. Do czwartku to ostatnie dni naszej wspólnej modlitwy różańcowej – w dni powszednie nabożeństwa różańcowe odprawiane są o godz. 17:30. Tych, którzy nie mogą modlić się wspólnie z nami zapraszamy do modlitwy indywidualnej. Jeśli pozostało w nas pragnienie modlitwy różańcowej zapraszamy do utworzenia nowej Róży Różańcowej – zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Każda Róża składa się z dwudziestu osób, z których każda odmawia codziennie jeden dziesiątek różańca czyli jedną tajemnicę, połączoną z rozważaniem. W ten sposób odmawiany jest w Róży codziennie cały Różaniec - dwadzieścia tajemnic. Jest to jakby wieniec różany składany u stóp Królowej.

2. Dziś w sali św. Rodziny Zespół Pomocy Bliźniemu zbiera ofiary dla potrzebujących.

3. W listopadzie odprawiamy Mszę św. zbiorową za naszych bliskich zmarłych: w niedzielę o godz. 17:30, w dni powszednie o godz. 18:00. Na Msze św. zbiorowe i wypominki przyjmujemy zgłoszenia do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4. W piątek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych – tego dnia Chrystus zaprasza nas do rozważenia wspaniałej perspektywy – świętości, do której wszyscy jesteśmy powołani; Msze św. w naszym kościele jak w niedzielę. Nieszpory połączone z modlitwą za zmarłych rozpoczną się o godz. 16:30. Natomiast w sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny, nieszpory połączone z modlitwą za zmarłych rozpoczną się o godz. 17:00.

5. W dniu 1 listopada księgarnia parafialna będzie nieczynna. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

6. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W I piątek – dzień Komunii św. wynagradzającej - będziemy spowiadali przed każdą Mszą św. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8:00. Na wspólny Różaniec zapraszamy na godz. 7:30.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.