Ogłoszenia parafialne 27/09/2020 XXVI Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy na Różaniec dziś o godz. 17:00.

2. Przed nami październik - Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Miesiąc, który zgodnie z  pragnieniem Ojca Świętego powinien stać się dla każdej parafii, wspólnoty i dla każdego ochrzczonego czasem odkrywania i odnawiania misyjnego powołania, czasem intensywniejszej troski o zbawienie każdego człowieka. W działalności misyjnej jest miejsce dla nas wszystkich, dla Ciebie i dla mnie bo misje to pasja – miłość, którą czujemy do Chrystusa i wynikające z niej działania na rzecz dobra innych. Wspierajmy dzieło misyjne codzienną modlitwą różańcową i Komunią św. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe -  od najbliższego czwartku w tygodniu odprawiane będą o godz. 18:00, w niedziele o godz. 17:00.  Dzieci z rodzicami zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 18:00, w czwartki zaś szczególnie młodzież - kandydatów do bierzmowania. Tych, którzy nie mogą modlić się wspólnie z nami zapraszamy do modlitwy indywidualnej. Maryja we wszystkich swoich objawieniach gorąco zachęca do odmawiania różańca. Rodziców gorąco zachęcamy do modlitwy za dzieci i z dziećmi ramach akcji „Różaniecrodziców”. Polega ona na codziennym odmówieniu jednej dziesiątki różańca, która wspiera wasze wysiłki wychowawcze i troskę o dzieci. Więcej szczegółów na stronie www.rozaniecrodzicow.pl. W naszej parafii istnieje już taka grupa. Kolejnych chętnych zapraszamy do zapisu w zakrystii.

3. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny przyjmuje ofiary na rzecz potrzebujących.

4. Dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do przyjęcia I Komunii św. i ich Rodziców zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 14:30.

5. Młodych z klas ósmych, zapraszamy na spotkanie  przygotowujące do bierzmowania w poniedziałek, 28 września o godz. 19.30 w dolnym kościele.

Młodzież  z kl. I, która kontynuuje przygotowanie do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę, 30 września, o godz. 19:15 w dolnym kościele.

6.  W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na Mszy św. o godz. 18:30 będziemy się modlili o powołania kapłańskie i zakonne. I piątek – to dzień Komunii św. wynagradzającej. Okazja do spowiedzi rano od 6:30 i po południu od 17:00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:30. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w I sobotę o godz. 8:00. Na wspólną modlitwę różańcową zapraszamy o godz. 7:30.

7. Spotkania lektorów i starszych ministrantów odbywają się w soboty o g. 10.00. Kandydatów na ministrantów i młodszych ministrantów zapraszamy w soboty na g. 11.00.

8. Od przyszłej  niedzieli 4 października wznawia działalność biblioteka parafialna. Będzie ona czynna w każdą niedziele od godz. 10:00 do 13.30. Zapraszamy

9.  Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.