Ogłoszenia parafialne 27/05/2018 Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17:00, zaś w tygodniu na godz. 17:30, od piątku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe.

 

2. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny zbiera na ofiary na rzecz potrzebujących.

 

3. Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Arcydzieła Kameralistyki” dziś na godz. 18:30. Więcej informacji na ten temat znajduje się na plakatach.

 

4. Jutro przypada 37 rocznica śmierci Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski. Mszy św. o godz. 19:00 w Archikatedrze Warszawskiej w intencji beatyfikacji kard. Wyszyńskiego będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

 

5. W najbliższy czwartek, 31 maja, będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą celebrowane wg. porządku niedzielnego. Po południu uroczysta Msza św. rozpocznie się o godz. 17:00. Po Mszy św. wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa procesji prowadzi ul. Schroegera, Al. Zjednoczenia, Kasprowicza, Przybyszewskiego, Schroegera do kościoła. Prosimy o udekorowanie balkonów i okien na trasie procesji. Dekoracje pomogą nam w głębokim przeżyciu tego dnia jako uroczystego i świątecznego. Niech ten dzień będzie wyznaniem naszej wiary. Kierowców parkujących swoje auta na trasie procesji prosimy o przestawienie ich na czas procesji.

Ostatnia Msza św. w dniu Bożego Ciała będzie celebrowana bezpośrednio po zakończeniu procesji.

Na procesję zapraszamy także dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię św. i dzieci, które obchodziły rocznicę I Komunii św. Dzieci zgromadzą się w strojach komunijnych o 16:45 przed głównym wejściem do kościoła. Natomiast Bielanki i dziewczęta, które pragną sypać kwiatki w czasie procesji zapraszamy na próbę w środę 30 maja o godz. 18:00 przed kościołem.

Zgodnie z polskim zwyczajem, od Uroczystości Bożego Ciała, aż do następnego czwartku, nabożeństwa czerwcowe będą się kończyć procesją eucharystyczną. Zapraszamy bielanki i asystę kościelną.

 

6. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W I piątek – dzień Komunii św. wy nagradzającej - okazja do spowiedzi rano od 6:30 i po południu od 16:30. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w sobotę o godz. 8:00. Na różaniec zapraszamy o 7:30.

 

7. W piątek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka, w intencji dzieci będziemy się modlili podczas Mszy św. o godz. 17:00.

 

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali XI Dzień Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za Niepodległość” - o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej odprawiona będzie Msza św. z dokonaniem Aktu Dziękczynienia i zawierzenia Opatrzności Bożej pod przewodnictwem Prymasa Polski Arcybiskupa Wojciecha Polaka.

 

9. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd w sobotę 9 czerwca o godz. 6:00, powrót w godzinach wieczornych. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.