Ogłoszenia parafialne 26/07/2020

17 NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  26  VII  2020

1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu dziś od 19:00 do 20:00.

2. Okazja do spowiedzi w niedzielę na wszystkich na Mszach św. w kaplicy adoracyjnej. W tygodniu spowiedź podczas Mszach porannych oraz wieczorem od 18:00 do 19:00 w kaplicy adoracyjnej. Zarówno w niedzielę, jak i w dni powszednie wejście do kaplicy będzie od środka kościoła. 

3. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny zbiera na ofiary na rzecz potrzebujących.

4. W sobotę, 1 sierpnia, przypada 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszym kościele Msza św. za poległych i pomordowanych będzie celebrowana o godz. 19:00.  Kartki z imionami zmarłych prosimy składać w zakrystii. 

5. Tegoroczny sierpień pragniemy przeżyć w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, dzięki której Polska zachowała niepodległość, a jednocześnie uratowała Europę przed bolszewicką bezbożną ideologią. Pamięć o zwycięzcach z 1920 roku to nasz patriotyczny obowiązek, a także powód do dumy i do gorliwej walki z wadami narodowymi i z tym wszystkim, co osłabia Polskę.

Trzeźwość jest warunkiem rozwoju osoby, rodziny, Narodu i Kościoła. Problemy alkoholowe dotykają większość Polaków. Z bólem stwierdzamy, że w przestrzeni publicznej lekceważony jest problem nietrzeźwości. Chore są zwyczaje narodowe i rodzinne, które kultywują powszechne używanie alkoholu jako wyraz dobrego świętowania i udanej zabawy. Chore jest prawo, które umożliwia promowanie pijackiego stylu życia. „Przezwyciężenie klęski pijaństwa i alkoholizmu musi zaczynać się w rodzinie, ale całe społeczeństwo, cały Naród, Kościół i państwo muszą współdziałać i to ze wszystkich sił” – często przypominał jeden z największych apostołów trzeźwości, sługa Boży kard. Stefan Wyszyński.

Spożywanie alkoholu osłabia znacząco kondycję zdrowotną Narodu. Związane jest z ponad dwustu chorobami, w tym także nowotworowymi. Nadmierne spożywanie alkoholu skraca życie średnio o 16-20 lat. W ciągu roku, przez legalnie sprzedawany alkohol, umiera kilkanaście tysięcy Polaków. Wielu naszych rodaków znajduje się na skraju życiowej przepaści. Nie wolno nam milczeć, gdy bliźni, nadużywając alkoholu, dręczą siebie i bliskich, grzeszą i narażają się na wieczne potępienie.

6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca - Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8:00. Pół godziny przed Mszą św. zapraszamy na Różaniec.

7. Wyjeżdżającym na wakacje jak i pozostającym w domu życzymy błogosławionego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.

8. W czasach pandemii tradycyjne pielgrzymki piesze przyjmują inną formę – pielgrzymowania duchowego. Zapisy na 309 Warszawską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę pod hasłem „Ten zwyciężył, kto miłuje” odbywać się będą w dniach 2-6 sierpnia w dolnym kościele OO Paulinów.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.