Ogłoszenia parafialne 26/05/2019

6 niedziela wielkanocna - 26 V 2019

1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe na godz. 17:00. W tygodniu nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Od soboty zaś zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:20 do godz. 20:00.

2. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny zbiera dziś ofiary na rzecz potrzebujących.

3. We wtorek przypada 38 rocznica śmierci Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski. Msza św. o godz. 19:00 w Archikatedrze Warszawskiej będzie sprawowana w intencji beatyfikacji kard. Wyszyńskiego.

4. W piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego - będzie ona odprawiana w ramach nabożeństwa majowego i czerwcowego.

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8:00. Na różaniec zapraszamy o 7:30.

6. W sobotę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka, w intencji dzieci będziemy się modlili podczas Mszy św. o godz. 9:00.

7. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca, będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. W przyszłą niedzielę przypada XII Święto Dziękczynienia. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za tych dwóch wielkich Pasterzy Kościoła – św. Jana Pawła II i Czcigodnego Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. O godz. 8.00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja dziękczynna, która wraz z relikwiami bł. Franciszki Siedliskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej.

9. Serdecznie zapraszamy na Koncert w ramach XXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej. Koncert poświęcony będzie muzyce wokalnej i organowej Stanisława Moniuszki. Wystąpią na nim 3 chóry oraz troje solistów. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę - 2.06. o godz. 15.30. Więcej informacji znajduje się na plakacie

10. Planujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach. Wyjazd w sobotę 22 czerwca o godz. 5:00, powrót w godzinach wieczornych. Koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.