Ogłoszenia parafialne 26/04/2015 IV Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania – polecajmy Panu młodych, aby odważyli się wielkodusznie odpowiedzieć na powołanie do Jego służby – w szczególności polecajmy dobremu Bogu dk. Dariusza, i dk. Jarosława, którzy 30 maja przyjmą święcenia kapłańskie.

2. Zapraszamy na Różaniec dziś o godz. 17:00.

3. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny zbiera dziś ofiary na rzecz potrzebujących.

4. Od piątku zapraszamy na nabożeństwo majowe – w dni powszednie o godz. 17:30 w niedzielę i święta o 17:00.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi rano od 6:30 i po południu od 17:30.

6. W piątek, 1 maja, kancelaria parafialna będzie nieczynna. Tego dnia możemy także skorzystać z dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7. W sobotę 2 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. sprawowane będą według porządku świątecznego. Nie ma tylko Mszy św. o godz. 14:00. Msza św. o godz. 12:30 będzie sprawowana w intencji Ojczyzny, a ostatnia Msza św. zostanie odprawiona o godz. 20:00. Od 2 maja do końca sierpnia ostatnia Msza św. w niedziele i święta odprawiana będzie o godz. 20:00 a nie o godz. 19:00.

8. Jak informowaliśmy wcześniej w maju parafia nasze będzie przeżywać nawiedzenie Matki Bożej w kopii jasnogórskiej ikony. Mottem tego wydarzenia są słowa: ”Maryjo, odnowić śluby nasze chcemy”. Obraz Matki Bożej powitamy poniedziałek, 11 maja o godz. 18:30 u zbiegu ul. Schroegera i Al. Zjednoczenia. Przygotowaniem do tego wydarzenia będą rekolekcje w dniach 8 – 10 maja. W piątek i w sobotę nauki głoszone będą podczas Mszy św. o godz. 9, 18 i 19:30; w niedzielę podczas każdej Mszy św. Każdy z tych dni kończyć będziemy Apelem jasnogórskim o godz. 21. Program tych uroczystości możemy zabrać do domu – wyłożony jest na stolikach prze wejściu do kościoła. Ostatni raz nawiedzenie Maryi w kopii cudownego obrazu nasza parafia przeżywała w dniach 14-15 kwietnia 1983r. Zapowiadając to szczególne spotkanie z Maryją prosimy wszystkich o modlitwę – niech będzie to umocnieniem naszej wiary i odrodzeniem wierności złożonym ślubom. Niech nikomu z nas nie zabraknie czasu – by nawet w dzień powszedni – wyjść na spotkanie Matki, która przybywa do swoich dzieci.

8. W tym roku uroczystość I Komunii św. odbędzie się 3 maja o godz. 9:30 i 11:00. Prosimy pamiętać, że podczas Mszy św. komunijnych miejsca siedzące będą zarezerwowane dla dzieci, ich rodziców i gości. Dzieci i ich rodziców polecamy modlitwie parafian. Rocznicę I Komunii św. dzieci z kl. III przeżywać będą w niedzielę 17 maja o godz. 11:00.

9. Zapraszamy na koncert muzyki baroku wykonywany na instrumentach z epoki. W niedzielę 3 maja o godz. 18:30. Wystąpią: Beata Kozyra, Anna Stankiewicz – violini concertati, Michał Piotrowski, Adam Mikulski – skrzypce, Magdalena Kuźmińska – altówka, Maria Ślipska – wiolonczela, Michał Sawicki – szpinet.W programie utwory kompozytorów XVII w.: Henry'ego Purcella, François Couperin'a i Antonio Vivaldiego.

10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Lichenia, wyjazd w sobotę 9 maja. Więcej informacji znajduje się w gablocie ogłoszeń.

11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.