Ogłoszenia parafialne 25/10/2020 XXX Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17:00. Do soboty  to  ostatnie dni naszej wspólnej modlitwy różańcowej – w dni powszednie nabożeństwa różańcowe odprawiane są o godz. 18:00. Tych, którzy nie mogą modlić się wspólnie z nami zapraszamy do modlitwy indywidualnej. Jeśli pozostało w nas pragnienie modlitwy różańcowej zapraszamy do utworzenia nowej Róży Różańcowej –  zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Każda Róża składa się z dwudziestu osób, z których każda odmawia codziennie jeden dziesiątek różańca czyli jedną tajemnicę, połączoną z rozważaniem. W ten sposób odmawiany jest w Róży codziennie cały Różaniec - dwadzieścia tajemnic. Jest to jakby wieniec różany składany u stóp Królowej.

2. Zapraszamy  studentów  do  duszpasterstwa  akademickiego.  Spotkanie  odbędzie  się w  środę o godz. 20:15 w sali Przemienienia Pańskiego (II piętro, wejście od ul. Daniłowskiego).

3. Rozpoczęliśmy katechezy dla młodzieży i dorosłych – zapraszamy w poniedziałki i czwartki na godz. 19:00

4. W listopadzie odprawiamy Mszę św. zbiorową za naszych bliskich zmarłych: w niedzielę o godz. 17:30, w dni powszednie o godz. 18:30. Na Msze św. zbiorowe i wypominki przyjmujemy zgłoszenia do piątku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych – tego dnia Chrystus zaprasza nas do rozważenia wspaniałej perspektywy – świętości, do której wszyscy jesteśmy powołani. Msze św. odprawiane będą jak w każda niedzielę. Nieszpory połączone z modlitwą za zmarłych rozpoczną się o godz. 16:30. Natomiast w przyszły poniedziałek, 2 listopada,  Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny, nieszpory połączone z modlitwą za zmarłych rozpoczną się o godz. 17:30.

6. W odpowiedzi na apel parafian włączamy się w akcję „Różaniec do granic nieba”. Co roku, w Uroczystość Wszystkich Świętych, polskie cmentarze żarzą się milionami zniczy. Pamiętamy o bliskich zmarłych. Oddajemy cześć poległym na wojnach i w czasie powstań. Mogiły toną w kwiatach i zniczach. Ale mamy też bliskich, o których mało kto pamięta. Nie mają imion, nikt ich nie włączył do rodziny. To ci, wszyscy którym nie pozwolono się narodzić. W tych wszystkich intencjach w listopadzie będziemy odmawiali różaniec w dni powszednie o godz. 18:00; w niedziele o godz. 17:00. 1 i 2 listopada – przed nieszporami. W tym szczególnie trudnym dla nas czasie potrzeba nam wszystkim jedności i wiary, oraz wspólnej modlitwy do Boga Ojca. Teraz wyjątkowo odczuwamy własną słabość, potrzebujemy wspólnego wołania o Miłosierdzie, o Miłość, która jest silniejsza niż śmierć.  

7. W dniu 1 listopada księgarnia parafialna będzie nieczynna.  Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.