Ogłoszenia parafialne 25/10/2015 30 Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17:00. To już ostatni tydzień naszej wspólnej modlitwy różańcowej – w dni powszednie nabożeństwa różańcowe odprawiane są o godz. 17:30. Tych, którzy nie mogą modlić się wspólnie z nami zapraszamy do modlitwy indywidualnej.

2. Kl. Mateusz Milczarek, który odbywa praktykę duszpasterską w naszej parafii w środę przyjmie święcenia diakonatu – polecamy go modlitwie i życzliwości naszych parafian.

3. Dziś w sali św. Rodziny Zespół Pomocy Bliźniemu zbiera ofiary dla potrzebujących.

4. Na wypominki i Mszę św. zbiorową za zmarłych odprawianą w listopadzie przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii. W listopadzie odprawiamy Mszę św. gregoriańską za naszych bliskich zmarłych: w niedzielę o godz. 17:30, w dni powszednie o godz. 18:00.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych – tego dnia Chrystus zaprasza nas do rozważenia wspaniałej perspektywy – świętości, do której wszyscy jesteśmy powołani; Msze św. w naszym kościele jak w niedzielę. Nieszpory połączone z modlitwą za zmarłych rozpoczną się o godz. 16:30. Natomiast w przyszłą niedzielę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny, nieszpory połączone z modlitwą za zmarłych rozpoczną się o godz. 17:00.

6. W naszej parafii trwają katechezy neokatechumenalne. W każdy poniedziałek i czwartek zapraszamy do dolnego kościoła na godz. 20:00, wszystkich chętnych, którzy, chcą zmienić swoje życie i pogłębić wiarę.

7. Wspólnota matek zaprasza na spotkanie pt."Wymiana wartościowych książek". Prosimy o przyniesienie ze sobą książek godnych polecenia o tematyce dotyczącej rodziny, małżeństwa, wychowania dzieci, etc. Spotkanie odbędzie się we wtorek 27 października w godz. 10-12 w dolnej zakrystii.

8. W środę gościć będziemy w naszej parafii znaki Światowych Dni Młodzieży – krzyż i ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani. Znaki te z woli papieża św. Jana Pawła II od 1984 r. pielgrzymują po świecie, są zaproszeniem na spotkanie w ramach Światowych Dni Młodzieży. Nawiedzenia w naszym kościele trwać będzie w godz. 14:30 – 15:45. Zapraszamy do modlitwy zwłaszcza młodzież, tych którzy wybierają się na spotkanie z Ojcem świętym Franciszkiem do Krakowa w lipcu 2016 r. A do naszych parafian i sympatyków zwracamy się z gorącym apelem o udzielenie gościny w domach młodzieży, która przybędzie na to spotkanie z zagranicy kilka dni wcześniej – w dniach 20 – 26 lipca. Będzie to znakiem naszej chrześcijańskiej gościnności, otwartości i łączności z braćmi w wierze. Deklaracje chęci przyjęcia gości ze świata młodzież rozdaje przy wejściu do kościoła.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.