Ogłoszenia parafialne 25/07/2021 XVII Niedziela Zwykła

1. Dziś po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa. „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”, to także słowa, które jako Biskup Rzymu i jako osoba starsza jak Ty, chciałbym skierować do Ciebie - cały Kościół jest blisko Ciebie – mówiąc lepiej: jest blisko nas – troszczy się o Ciebie, kocha Cię i nie chce Cię opuścić! Mówi to do Ciebie, mówi to do mnie, do wszystkich. I to jest istotą tego pierwszego Dnia, który pragnąłem aby był obchodzony po raz pierwszy właśnie w tym roku, po długim czasie izolacji i wciąż powolnym odradzaniu się życia społecznego: aby każdego dziadka, każdą babcię, każdą osobę starszą – zwłaszcza tych spośród nas, którzy są najbardziej samotni – odwiedził anioł! Czasem ci aniołowie mają twarze naszych wnuków, czasem członków rodziny, dawnych przyjaciół lub tych, których poznaliśmy właśnie w tych trudnych chwilach. W tym czasie nauczyliśmy się rozumieć, jak ważne są dla każdego z nas  odwiedziny. Do takich wyrazów pamięci zachęcamy wszystkich młodych; pamiętajmy także o naszych Seniorach w modlitwie.

2. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu dziś w godz. 19:00 – 20:00. Przypominamy, że adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w naszym kościele w dni powszednie od 17:00 do 19:00 – w piątek od 15:00.

3. Okazja do spowiedzi w niedzielę na wszystkich Mszach św. w kaplicy adoracyjnej. W tygodniu spowiedź podczas Mszy porannych oraz wieczorem od 19:00 w kaplicy adoracyjnej. Wejście do kaplicy od środka kościoła.

4. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny zbiera na ofiary na rzecz potrzebujących.

5. W przyszłą niedzielę, 1 sierpnia, przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszym kościele Msza św. za poległych i pomordowanych będzie celebrowana o godz. 13:00.  Kartki z imionami zmarłych prosimy składać w zakrystii.

6. W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i  dla wszystkich ludzi dobrej woli. Ofiary na ten cel możemy składać do puszki w kaplicy pokutnej.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

8. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wsparli parafię ofiarą na tacę i wpłatą na konto.

9. Wyjeżdżającym na wakacje jak i pozostającym w domu życzymy błogosławionego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.