Ogłoszenia parafialne 25/03/2018 Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. Dziś ostatnie Gorzkie Żale o godz. 16:30.

 

2. Zespół Pomocy Bliźniemu rozprowadza przed kościołem baranki i świece „Caritasu”, zaś w sali św. Rodziny zbiera ofiary na rzecz potrzebujących. Zespół Pomocy Bliźniemu zwraca się również z uprzejmą prośbą o przekazywanie trwałych artykułów żywnościowych, które przeznaczone zostaną do paczek świątecznych dla potrzebujących. Kosz na ten cel jest wystawiony przy ołtarzu.

 

3. W poniedziałek, wtorek i środę Wielkiego Tygodnia Msze św. będą sprawowane jak dotychczas w dni powszednie. Natomiast w

Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej będzie celebrowana o godz. 18:00.

Wielki Piątek – koronka do Miłosierdzia Bożego – godz. 15:00

Liturgia Męki Pańskiej: dla dzieci - godz. 16:00

(prosimy dzieci o przyniesienie do kościoła krzyży),

dla dorosłych - godz. 18:00.

W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20:00.

(prosimy o przyniesienie świec)

 

4. W poranek Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy wszystkich parafian, sympatyków parafii, wszystkie wspólnoty i zespoły parafialne do udziału w procesji rezurekcyjnej i Mszy świętej o godzinie 6:00 rano. Procesja rezurekcyjna jest uroczystym ogłoszeniem Zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w triumfie Zmartwychwstałego. W Wielkanoc Msze święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 17:30 i 19:00. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 7:00. W poniedziałek wielkanocny Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego.

 

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu: w Wielki Czwartek po zakończeniu liturgii będzie trwała do 22:00, w Wielki Piątek do 22:00, zaś w Wielką Sobotę od 7:00 do 17:00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20:00. Do kościoła zapraszamy na przygotowanie liturgii od godz. 19:45. Gorąco zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej celebracji Zmartwychwstania Chrystusa Pana.

Laudesy – poranna modlitwa Kościoła – od poniedziałku do soboty o godz. 7:00.

 

6. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać tylko pokarmy bezmięsne i tylko jeden posiłek do syta. Post paschalny możemy podjąć także w Wielką Sobotę (Kościół tego nie nakazuje, ale zachęca).

 

7. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od 8:00 do 17:30. Później kościół zostanie zamknięty, ze względu na konieczność przygotowania do liturgii.

 

8. W Wielkim Tygodniu będziemy spowiadali:

- w poniedziałek, wtorek i środę - rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 17:00

- we wtorek wieczorem do 22:00

- w Wielki Czwartek rano od 8:00 do 9:00

- w Wielki Piątek rano od 8:00 do 9:00 i popołudniu od 16:00 do 17:45

- w Wielką Sobotę od 8:00 do 16:00.

 

9. Dziewczynki, które pragną sypać kwiatki na procesji rezurekcyjnej zapraszamy we wtorek o godz. 16:00 na próbę przed kościołem.

 

10. Kancelaria parafialna czynna będzie do środy.

 

11. Księgarnia informuje, że w Wielki Czwartek i Wielki Piątek będzie czynna od 11:00 do 17:45,  a w Wielką Sobotę od 08:00 do 15:00.   W Wielką Sobotę ministranci będą rozprowadzać wodę święconą, a ofiary za nią złożone będą przeznaczone na ich wakacyjny wyjazd.

 

12. Właścicieli samochodów, którzy swoje auta parkują przy pl. Konfederacji, uprzejmie prosimy, aby na poranek wielkanocny zaparkowali je w innym miejscu. Trasa procesji rezurekcyjnej prowadzi wokół placu, a zaparkowane tu samochody bardzo w niej przeszkadzają.

 

13. Adoracja w kaplicy adoracyjnej będzie miała miejsce do środy - później rozpocznie się we wtorek po świętach.

 

14. Intencje mszalne na wrzesień, październik, listopad i grudzień zaczniemy przyjmować od niedzieli 8 kwietnia.

 

15. Fundacja Pomocy Bliźniemu „Credo” jak co roku pomagać będzie w wypełnianiu deklaracji podatkowej PIT. Pomoc realizowana jest od połowy marca do końca kwietnia. O szczegółowy terminarz należy pytać w księgarni św. Zygmunta. Zachęcamy do wspierania Zespołu Pomocy Bliźniemu przy pomocy odpisu podatkowego.

 

16. Przypominamy o planowanej na w październik pielgrzymce do Lourdes i La Salette i innych sanktuariów Francji – program znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeń. Zainteresowanych nadal zapraszamy do zgłaszania się w kancelarii parafialnej.

 

17. Szkoła Podstawowa nr 369 ul. Przybyszewskiego 45 na Bielanach serdecznie zaprasza rodziców do zapisywania dzieci do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych oraz do klas IV-VII.

 

18. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

19. Zapraszamy młodzież z parafii, która z okazji Światowego Dnia Młodzieży, powie nam kilka słów o nadchodzącym spotkaniu dla młodych w Panamie.