Ogłoszenia parafialne 25/02/2018 2 niedziela Wielkiiego Postu

1. Gorzkie Żale dziś o godz. 16:30. Zapraszamy panów do asysty, bielanki i wszystkie chętne dzieci do udziału w procesji podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów - zbiórka o godz. 16:00 w sali św. Rodziny.

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 dla dzieci, a po niej możliwość przystąpienia do Komunii świętej, o godz. 18:30 dla dorosłych i o godz. 19:45 dla młodzieży, a po niej adoracja Krzyża.

 

2. Dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu jest Dniem Modlitwy Postu i Solidarności z Misjonarzami Ad Gentes. Ofiarujmy za nich swoją modlitwę, post, cierpienie.

 

3. Zespół Pomocy Bliźniemu w dniu dzisiejszym zbiera ofiary w sali św. Rodziny.

 

4. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Jutrzni – porannej modlitwy Kościoła – od poniedziałku do piątku o godz. 7:00. Zachęcamy także do wspólnej modlitwy o nawrócenie i uświęcenie naszej parafii – w poniedziałki o godz.17:00.

 

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorem podczas Mszy św. o godz. 18:00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi rano od 6:30 i po południu od 17:00. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w sobotę o godz. 8:00. Na różaniec zapraszamy o 7:30.

 

6. W sobotę, 3 marca 2018 roku, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela, odbędą się uroczyste obchody 200-lecia podniesienia przez papieża Piusa VII diecezji warszawskiej do rangi archidiecezji i ustanowienia metropolii warszawskiej. Uroczystość rozpocznie się konferencją o godz. 10:00. O godz. 11:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Tego dnia przypada także 11 rocznica nominacji pasterza naszej diecezji na stolicę metropolitalną w Warszawie a w przyszłą niedzielę również dzień jego imienin – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

7. W intencji ks. Proboszcza Kazimierza modlić się będziemy w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10:00.

 

8. Rekolekcje dla dorosłych rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. Już dziś zapraszamy do udziału w tej szczególnej refleksji nad nasza wiarą i miłością.

 

9. W czwartek, 1 marca, przypada Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych – pamiętajmy o wywieszeniu flagi.

 

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

W okresie wielkanocnym będzie się odbywał w w naszej parafii ewangelizacyjny kurs Alpha. Osoby, które brały już udział w takim kursie serdecznie zapraszamy do pomocy przy jego organizacji. Prosimy o kontakt z księdzem Jarosławem.