Ogłoszenia parafialne 24/11/2019

UROCZ. CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 24 XI 2019

1. Zapraszamy na Różaniec o godz. 17:00.

2. Zespół Pomocy Bliźniemu dzisiaj w sali św. Rodziny zbiera ofiary na rzecz potrzebujących. Zbiera również fanty na coroczną loterię, która odbędzie się w przyszłą niedzielę 1 grudnia. Prosimy o przynoszenie fantów w czasie dyżurów Zespołu w poniedziałki i czwartki od 18:00 do 19:00. Dziękujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy, z której dochód przeznaczony jest w całości na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej Parafii.

3. Kalendarze przygotowane przez ks. bpa Michała Janochę na rok 2020, są rozprowadzane przez ministrantów i w zakrystii. Koszt kalendarza to 12 zł, zachęcamy do nabycia, gdyż dochód z nich przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd ministrantów.

4. Za tydzień rozpoczyna się adwentowa akcja charytatywna – „Pudełka Fidesco”. Przed kościołem będą rozdawane tekturowe pudełka, do których w czasie adwentu można składać jałmużnę i przynieść ją do kościoła 6 stycznia. FIDESCO to pozarządowa organizacja finansująca pobyt świeckich wolontariuszy na misjach w najuboższych krajach świata. Plakat z bardziej szczegółowymi informacjami znajduje się w gablocie.

5. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania do beatyfikacji Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W czwartek 28 listopada zapraszamy szczególnie naszych parafian i sympatyków parafii do bazyliki archikatedralnej - o godz. 19:00 zostanie odprawiona Msza Święta, po której obecni wysłuchają krótkiej konferencji prof. Pawła Skibińskiego pt. "Prymas, Polak, mąż stanu", a następnie przejdą do kaplicy, gdzie spoczywa Prymas Tysiąclecia i przy jego sarkofagu odmówią modlitwę o błogosławione owoce zbliżającej się beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent - okres radosnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem w tajemnicy Narodzenia Pańskiego. Już w przyszłą niedzielę w niedzielnej kawiarni można będzie nabyć opłatki na stół wigilijny i świece „CARITAS”.

7. W pierwszym tygodniu Adwentu rozpoczniemy duszpasterską wizytę w domach naszych parafian. Wizytę rozpoczniemy od ul. Starej Baśni.

8. Jesienią ubiegłego roku Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej wraz z Urzędem Dzielnicy Bielany rozpoczął w Warszawie akcję „Pola Nadziei”, która jest częścią ogólnopolskiej i międzynarodowej kampanii, która wspiera pacjentów nieuleczalnie chorych na raka. Honorowy patronat nad kampania objął Metropolita Warszawski Kardynał Kazimierz Nycz. 11 grudnia w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej na ul. Szegedyńskiej 9, na Bielanach o godz. 18:00 odbędzie się koncert charytatywny Stanisławy Celińskiej. Cegiełki, bilety w cenie 90 zł. można nabyć w siedzibie hospicjum przy Placu Konfederacji 55 od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:30 oraz w Internecie na portalu eventim.pl.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.