Ogłoszenia parafialne 24/03/2019

3 niedziela wielkiego postu - 24 III 2019

1. Gorzkie Żale dziś o godz. 16:30. Zapraszamy panów do asysty, bielanki i wszystkie chętne dzieci do udziału w procesji podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów - zbiórka o godz. 16:15 w sali św. Rodziny.

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 dla dzieci, o godz. 18:30 dla dorosłych i o godz. 19:45 adoracja krzyża.

2. Zespół Pomocy Bliźniemu w dniu dzisiejszym zbiera ofiary w sali św. Rodziny na pomoc potrzebującym. Zwraca się również z uprzejmą prośbą o przekazywanie trwałych artykułów żywnościowych, które przeznaczone zostaną do paczek świątecznych dla potrzebujących. Kosz na ten cel jest wystawiony przy ołtarzu.

3. Jutro, 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Ten dzień jest okazją, by złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji, która polega na codziennej osobistej trwającej 9 miesięcy modlitwie w intencji narodzin dziecka zagrożonego aborcją. Msze św. w naszej parafii będą sprawowane jak co dzień.

4. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Jutrzni – porannej modlitwy Kościoła – od poniedziałku do piątku o godz. 7:00. Zachęcamy także do wspólnej modlitwy o nawrócenie i uświęcenie naszej parafii – w poniedziałki o godz.17:00.

5. Trwają katechezy dla młodzieży i dorosłych – zapraszamy wszystkich – i tych którzy są z siebie zadowoleni i tych, którym trudno odkryć w historii swego życia miłość Boga – Ojca, w poniedziałek i czwartek na godz. 19:45 do dolnego kościoła.

6. Rekolekcje wielkopostne dla szkół podstawowych i klas 3 gimnazjum odbędą się w tym tygodniu od wtorku do czwartku. W tych dniach nie będzie Mszy św. o godz. 9:00.

7. Serdecznie zapraszamy na Koncert muzyki pasyjnej, w wykonaniu chóru z kościoła Matki Bożej Królowej Aniołów, który znajduje się na Bemowie oraz naszego chóru Spes in Deo oraz organisty - Adama Kuczewskiego. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę, 31 marca o godz. 20.00.

8. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 8 do 15 września 2019 r. W programie m. in.: Jerozolima, Betlejem, Nazaret, Jezioro Galilejskie, Morze Martwe, Kafarnaum i wiele innych. Szczegółowy program pielgrzymki i zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Więcej informacji na ten temat znajduje się na tablicy ogłoszeń.

9. W księgarni parafialnej rozpoczyna się zbiórka książek na wiosenny kiermasz książki używanej. Książki będą przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 – 15:00.

10. Intencje mszalne na wrzesień, październik, listopad i grudzień zaczniemy przyjmować w niedzielę 7 kwietnia po pierwszej Mszy św.

11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.