Ogłoszenia parafialne 23/05/2021 Zesłanie Ducha Świętego

1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe na godz. 17:00. W tygodniu nabożeństwo majowe o godz. 18:00. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:20 do godz. 20:00. Przypominamy, że adoracja Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie odbywa trwa w naszym kościele w dni powszednie od 16:00 do 18:00 – w piątek od 15:00.

2. W środę 26 maja obchodzimy  Dzień Matki - w intencji Matek będziemy się modlić w szczególny sposób podczas Mszy św. o godz. 18:30

3. W piątek przypada 40 rocznica śmierci Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski, módlmy się aby jego oddanie Bogu i Ojczyźnie inspirowało nas.

4. W tym roku okres Komunii wielkanocnej kończy się w przyszłą niedzielę 30 maja. W tym okresie katolicy powinni przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św. jako znak jedności z Chrystusem Zmartwychwstałym.

5. Jutro obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła i dzień modlitw za kościół w Chinach zaś w czwartek obchodzić będziemy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, zostało one wprowadzone do kalendarza przez papieża Benedykta XVI - niech będzie zachętą do wzmożonej modlitwy za wszystkich duszpasterzy.

6. Zrobiło się trochę cieplej – zwracamy się z prośbą o uszanowanie godności świątyni i liturgii przez odpowiedni strój.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

8. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wsparli parafię wpłatą na konto.