Ogłoszenia parafialne 23/02/2020

7 NIEDZIELA  ZWYKŁA -  23 II 2020

 

1. Serdecznie zapraszamy na Różaniec dziś o godz. 17:00.

2. Zespół Pomocy Bliźniemu  w sali św. Rodziny przyjmuje ofiary na pomoc potrzebującym.

3. W najbliższą środę, 26 lutego, rozpoczynamy Wielki Post – czas pokuty, nawrócenia i przygotowania do celebracji Misterium Paschalnego – tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W Środę Popielcową Msze św. będą celebrowane o 6:30, 8:00, 9:00,  17:00 – dla dzieci, 18:30 i 20:00. Posypanie głów popiołem będzie miało miejsce podczas każdej Mszy św. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, to znaczy powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

- Droga krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 18:00; dla dorosłych o godz. 19:00

- Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16:30.

5. Bielanki oraz dzieci, które chciałyby wziąć czynny udział w procesji eucharystycznej na zakończenie nabożeństwa Gorzkich Żali zapraszamy do sali św. Rodziny na godz. 16:15.

Przy okazji prosimy i zachęcamy Rodziców i Dziadków o umożliwienie dzieciom udziału w nabożeństwach pasyjnych w okresie Wielkiego Postu.

6. Przypominamy, że tych z którymi nie mogliśmy się spotkać w wyznaczonym terminie tegorocznej wizyty duszpasterskiej chcemy odwiedzić w najbliższą  sobotę  29 lutego – zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

7. W przyszłą niedzielę, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – pamiętajmy o wywieszeniu flagi.

8. Serdecznie zapraszamy na Koncert Pasyjny, w wykonaniu chóru  Cantores Misericordiae z parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach i naszego chóru Spes in Deo oraz organisty - Adama Kuczewskiego. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę, 1 marca, o godz. 20.00.

9. Informujemy, że przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych i młodzieży pozaszkolnej rozpoczniemy w przyszły poniedziałek, 2 marca br. o godz. 19:45,w kancelarii. 

10. Jest już lista dla osób, które chcą wziąć udział w uroczystości Beatyfikacji Sługi Bożego księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego. Serdecznie zapraszamy do zapisów. 
11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.