Ogłoszenia parafialne 22/09/2019

25 NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 IX 2019

 

1. Zapraszamy na Różaniec dziś o godz. 17:00.

2. Rozpoczynamy przygotowanie do I Komunii św. dzieci z kl. 3 – zapraszamy je wraz z rodzicami na Mszę św. dziś o godz. 14:30.

3. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny zbiera ofiary na rzecz potrzebujących z terenu naszej parafii..

4. Jesienią ubiegłego roku Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej wraz z Urzędem Dzielnicowym Bielany rozpoczął w Warszawie akcję „Pola Nadziei”, która jest częścią ogólnopolskiej i międzynarodowej kampanii wspierającej pacjentów nieuleczalnie chorych na raka. Symbolem akcji są żonkile, będące międzynarodowym znakiem opieki hospicyjnej. Honorowy patronat nad kampanią objął Metropolita Warszawy Kardynał Kazimierz Nycz. 28 września w Bielańskim Ratuszu o godz. 18:00 odbędzie się koncert charytatywny Jacka Wójcickiego inaugurujący drugą edycję kampanii „Pola Nadziei”. Cegiełki - bilety w cenie 90 zł. można nabyć w siedzibie Hospicjum przy placu Konfederacji 55 w dolnym kościele św. Zygmunta od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:30.

5. Zapraszamy do Oratorium św. Jana Bosko. Jest to miejsce dla dzieci i młodzieży, gdzie można spotkać się z przyjaciółmi i zapoznać nowych, odrobić lekcje (korepetycje indywidualne), uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach, wycieczkach oraz obozach. Przy Oratorium działają również grupy formacyjne dla młodzieży oraz tych, którzy chcą włączyć się w wolontariat. Zapraszamy także na scholę dziecięcą lub młodzieżową oraz do grupy Bielanek. Więcej szczegółów na plakatach i ulotkach.

6. Małżonków, którzy chcieliby pogłębić swoją więź z Bogiem i między sobą zapraszamy do tworzonego kręgu Kościoła domowego – jest to część wspólnoty oazowej, której założycielem był Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki przeznaczona właśnie dla małżonków i rodzin. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.