Ogłoszenia parafialne 22/03/2015 V Niedziela Wielkiego Postu

1. Gorzkie Żale dziś o godz. 16:30. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 17:30, dla dorosłych o godz. 18:30.

2. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Jutrzni od poniedziałku do piątku o godz. 7:00.

3. Zespół Pomocy Bliźniemu rozprowadza przed kościołem świece „Caritasu” i baranki. Natomiast w sali św. Rodziny zbiera ofiary na pomoc dla potrzebujących. Zwraca się również z uprzejma prośbą o przekazywanie trwałych artykułów żywnościowych, które przeznaczone zostaną do paczek świątecznych dla potrzebujących. Kosz na ten cel jest wystawiony przy ołtarzu.

4. Młodzież zapraszamy na skrutację Pisma św., czyli modlitwę i refleksję nad Słowem Bożym, w dzisiaj na godz. 16.00 do dolnego kościoła.

5. W środę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Ten dzień jest okazją, by złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji, która polega na codziennej osobistej trwającej 9 miesięcy modlitwie w intencji narodzin dziecka zagrożonego aborcją. Msze św. w naszej parafii będą sprawowane jak co dzień.

6. W czwartek 26 marca w naszym kościele przeżywać będziemy dzień stacyjny – jest to nawiązanie do wczesnochrześcijańskiej tradycji pobożnego nawiedzania kolejnych świątyń w okresie Wielkiego Postu. Tego dnia w naszym kościele będzie okazja do spowiedzi przez cały dzień, w południe odmówimy wspólnie „Anioł Pański” i część bolesną różańca, o godz. 15:00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego, o godz. 19:00 odprawimy Gorzkie Żale. Dzień zakończymy Mszą św. o godz. 20:00 i Apelem Jasnogórskim. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00 odbywać się będzie w kościele.

7. W związku z obchodami XXX Światowego Dnia Młodzieży przypadającego w Niedzielę Palmową zapraszamy młodzież na parafialne czuwanie w najbliższy piątek, które rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz. 19.45. Szczegóły na plakatach informacyjnych przy wejściu do kościoła.

8. Przypominamy, że przed Świętami Wielkanocnymi z posługą kapłańską do chorych pójdziemy w najbliższą sobotę 28 marca od godziny 9:30. Nazwiska i adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do czwartku.

9. W przyszłą niedzielę, Niedzielę Palmową, poświęcenie palm odbędzie się przed każdą Mszą św., a Mszę o 12:30 poprzedzi procesja z palmami wokół pl. Konfederacji. Procesja rozpocznie się o godz. 12:00.

10. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w liturgii Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej sprawowana będzie o godz. 18:00; w Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej dla dzieci o godz. 16:00, dla dorosłych o godz. 18:00, Wigilia Paschalna w Wielką Noc rozpocznie się o godz. 20:00.

11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.