Ogłoszenia parafialne 20/12/2020 IV Niedziela Adwentu

1. Zapraszamy na Różaniec dziś o godz. 17:00

2. W opłatki na stół wigilijny można zaopatrzyć się w kaplicy pokutnej po każdej Mszy św., a w tygodniu w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zachęcamy również do nabywania świec „Caritas”, których zostało jeszcze trochę, a ofiary, które składamy przy tej okazji są przeznaczone na pomoc najuboższym.

3. Jutro (w poniedziałek) ostatni dzień zbiórki rzeczy dla mam w trudnej sytuacji życiowej i ich małych dzieci w ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka". Dziękujemy tym, którzy do tej pory okazali serca przynosząc dary i zachęcamy do wsparcia tych, którzy jeszcze nie zdążyli tego zrobić. Rzeczy można składać pod choinką w Kaplicy MB Częstochowskiej. Tam również znajdują się bombki z informacjami o szczegółach akcji.

4. Kalendarze przygotowane przez ks. bpa  Michała Janochę na rok 2021, są rozprowadzane przez ministrantów i w zakrystii. Koszt kalendarza to 12 zł, zachęcamy do nabycia, gdyż dochód z nich przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd ministrantów.

5. Możliwość spowiedzi w tym tygodniu będzie w godzinach porannych, na każdej Mszy św. i wieczorem od 17:30 do 18:30 w kaplicy Adoracyjnej i w sali św. Rodziny.

6. Mężczyzn, którzy zechcą pomóc w budowie szopki zapraszamy w środę  na godz. 19:15 do kościoła.

7. Informujemy, że adoracji Najświętszego Sakramentu nie będzie od 24 grudnia do 27 grudnia. W Wigilię 24 grudnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. Zapraszamy na Pasterkę w czwartek – z racji pandemii i ograniczeń liczby uczestników liturgii -  o godz. 22:00 i 24:00 i na śpiewanie kolęd od 23:30. W Boże Narodzenie porządek Mszy św. niedzielny, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 7:00. W święto św. Szczepana, pierwszego męczennika porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

9. Taca z „pasterki” będzie przeznaczona na Dom Samotnej Matki w Chyliczkach.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” Zespołowi Pomocy Bliźniemu za przygotowanie paczek dla ubogich i samotnych. Serdeczne podziękowanie składamy także wszystkim, którzy wspierają nasz Zespół przez cały rok, jak również złożyli dary dzięki którym można było przygotować tegoroczne paczki świąteczne.

11. Centrum Młodzieżowe "Oratorium św. Jana Bosko" składa serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary złożone podczas kiermaszu świątecznego. Zebrano 3.394, 92 zł. Ofiary w całości zostaną przeznaczone na działalność misyjną w Etiopii, Sudanie i na Kubie. Dziękujemy!

12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Zapraszamy również do nabycia nowego świątecznego numeru "Naszego Kręgu", bardzo prosimy o ofiarność.

12. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w domach naszych parafian – w tym roku z racji pandemii chcemy spotkać się z Wami w naszym kościele na Mszy św. o godz. 18:30 sprawowanej w Waszej intencji. Po Mszy św. istnieje możliwość rozmowy z księdzem. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców:

Poniedziałek, 21 grudnia -  ul. Staffa  20, 32, 34
Wtorek, 22 grudnia -  ul. Staffa 36, 38, 40
Środa, 23 grudnia -  ul. Staffa numery nieparzyste od 23 do 109