Ogłoszenia parafialne 19/01/2020

2 niedziela zwykła 19 I 2020

 

1. Zapraszamy na Różaniec dziś o godz. 17:00.

2. Grupę ks. Michała przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie jutro na godz. 19:45.

3. We wtorek przypada dzień Babci – polecamy dobremu Bogu nasze zapracowane babcie prosząc za wstawiennictwem św. Anny o potrzebne dla nich łaski. Na Mszę św. w intencji Babci i Dziadków zapraszamy na godz. 8:00.

4. W czwartek, 23 stycznia, przypada 7 rocznica śmierci Księdza Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski – prosimy o modlitwę w intencji naszego zmarłego pasterza. W archikatedrze św. Jana uroczysta Msza św. w Jego intencji odprawiona będzie o godz. 19:00 .

5. Wczoraj rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – mottem są słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich: „Życzliwymi bądźmy”. W tym czasie jesteśmy w szczególny sposób zaproszeni do refleksji i modlitwy o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.

6. Przypominamy, że rozpoczęliśmy zapisy na kurs przedmałżeński organizowany w 4 kolejne soboty od 29 lutego do 21 marca, zajęcia odbywać się będą w godz. 9 – 15. Pierwszeństwo maja narzeczeni z naszej parafii. Zapisy pod adresem narzeczeni.swzygmunt@gmail.com. Więcej szczegółów na stronie internetowej parafii.

7. Uprzejmie przypominamy, że trwa rekrutacja do Przedszkola Sióstr Salezjanek mieszczącego się przy naszej parafii na rok szkolny 2020/2021. Pozostało też kilka wolnych miejsc w grupach na obecny rok szkolny. Szczegółowe informacje w siedzibie przy ul. Lisowskiej 29 lub na stronie internetowej przedszkola. Zapraszamy.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę śladami chrześcijaństwa w Gruzji i Armenii w dniach 15 - 26 czerwca. Zapisy w kancelarii. Więcej informacji znajduje się na parafialnej stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. W tym tygodniu kontynujemy duszpasterską wizytę w domach naszych parafian. Odwiedzając:

Poniedziałek, 20 stycznia – ul. Leśmiana 6, 8, 10, ul. Makuszyńskiego 8, 10

Wtorek, 21 stycznia - ul. Cegłowska

Środa, 22 stycznia – ul. Lubomelska, ul. Zuga

Czwartek, 23 stycznia–ul. Babicka, Barcicka, Krotoszyńska, Granowska, Szaflarska, Twardowska

Piątek, 24 stycznia – ul. Grębałowska, Karska, Lesznowolska, ul. Jasnorzewskiej 1

Sobota, 25 stycznia – ul. Jasnorzewskiej 5 i 9 oraz domki 2 - 42

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 17:00. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i rozmowy. Prośmy wspólnie Boga o realizację i wypełnienie postanowień podjętych podczas tych spotkań. Serdecznie dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary.