Ogłoszenia parafialne 18/03/2018 5 niedziela Wielkiego Postu

1. Gorzkie Żale dziś o godz. 16:30. Zapraszamy panów do asysty, bielanki i wszystkie chętne dzieci do udziału w procesji podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów - zbiórka o godz. 16:00 w sali św. Rodziny.

2. W piątek po Mszy św. o godz. 18:00, po której odprawimy wspólnie drogę krzyżową ulicami naszej parafii – pójdziemy ulicami: Daniłowskiego, Księgarzy, Przybyszewskiego, Szepietowską, Kleczewską, Płatniczą – do kościoła. Tego dnia nie będzie drogi krzyżowej dla dzieci a także Mszy św. o godz. 19:00.

3. Zespół Pomocy Bliźniemu rozprowadza przed Kościołem Wielkanocne świece Caritas i cukrowe baranki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najbiedniejszym. Zespół Pomocy Bliźniemu zwraca się również z uprzejmą prośbą o przekazywanie trwałych artykułów żywnościowych, które przeznaczone zostaną do paczek świątecznych dla potrzebujących. Kosz na ten cel jest wystawiony przy ołtarzu.

4. W dniu jutrzejszym będziemy obchodzili Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszej parafii będą sprawowane jak co dzień.

5. Rekolekcje wielkopostne dla szkół podstawowych odbędą się w tym tygodniu od poniedziałku do środy. W tych dniach nie będzie Mszy św. o godz. 9:00.

8. W czwartek, 22 marca, w naszym kościele przeżywać będziemy dzień stacyjny – jest to nawiązanie do wczesnochrześcijańskiej tradycji pobożnego nawiedzania kolejnych świątyń w okresie Wielkiego Postu. Tego dnia w naszym kościele będzie okazja do spowiedzi od godz. 6:30 do 21:00, o godz. 12.00 – Anioł Pański i Różaniec, o godz. 15:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, o godz. 19:00 odprawimy Gorzkie Żale. Uroczysta Msza św. o godz. 20:00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 9:30 do godz. 18:00 odbywać się będzie w kościele.

9. Przypominamy, że przed Świętami Wielkanocnymi z posługą kapłańską do chorych pójdziemy w najbliższą sobotę 24 marca od godziny 9:30. Nazwiska i adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do czwartku.

10. W przyszłą niedzielę, Niedzielę Palmową, poświęcenie palm odbędzie się przed każdą Mszą św., a Mszę o 13:00 poprzedzi procesja z palmami wokół pl. Konfederacji. Procesja rozpocznie się o godz. 13:00.

11. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w liturgii Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej sprawowana będzie o godz. 18:00; w Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej dla dzieci o godz. 16:00, dla dorosłych o godz. 18:00, Wigilia Paschalna w Wielką Noc rozpocznie się o godz. 20:00.

12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.