Ogłoszenia parafialne 17/11/2019

33  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  17 XI 2019 

 

1. Zapraszamy na nabożeństwo Różaniec dziś o godz. 17:00.

2Serdecznie zapraszamy na modlitwę w duchu TAIZE, która odbędzie się dziś o godzinie 20:00 w sali akademickiej. Modlitwę prowadzi dawne duszpasterstwo akademickie.

3Zapraszamy na modlitwę o nawrócenie - nasze osobiste, rodzin, parafii i Ojczyzny - jutro o godz. 17:00.

4. Kalendarze przygotowane przez ks. bpa  Michała Janochę na rok 2020, są rozprowadzane przez ministrantów i w zakrystii. Koszt kalendarza to 12 zł, zachęcamy do nabycia, gdyż dochód z nich przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd ministrantów.

5Zespół Pomocy Bliźniemu kontynuuje zbieranie fantów na coroczną loterię, która odbędzie się w grudniu. Mogą to być nowe lub używane przedmioty. Pamiętajmy aby nasze fanty były dobrej jakości i mogły być miłą niespodzianką dla uczestników loterii. Prosimy o przynoszenie fantów w czasie dyżurów Zespołu w poniedziałki i czwartki od 18:00 do 19:00. Dziękujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy, z której dochód przeznaczony jest w całości na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii.

6Centrum Młodzieżowe - Oratorium zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty szachowe prowadzone przez pana Piotra Kaczorowskiego, który prowadzi Uniwersytet Szachowy. Warsztaty będą odbywały się we środy o godz.17:00. Więcej informacji w Oratorium.

7. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich chętnych na pierwsze z cyklu spotkań przybliżających nauczanie papieża Franciszka. Na początek chcemy omówić encyklikę o wierze „Lumen fidei. Spotkanie w najbliższą środę o godzinie 20:00 w sali akademickiej (z przodu kościoła, na prawo od głównego wejścia, na piętrze).

8Msza św. w intencji Hospicjum, zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:00

9. Zapraszamy na spotkanie Seniorów zatytułowane "Jak sobie radzić ze starością?" O swoim życiu i sposobach na radzenie sobie ze sobą w podeszłym wieku opowie nasz  kochany ksiądz proboszcz senior Kazimierz Kalinowski. Spotkanie odbędzie się w czwartek 21 listopada o godz. 10:00 w sali Słowa Bożego. Zapraszamy na spędzenie czasu przy herbacie w miłym towarzystwie. Wyciągnięcie sąsiadki, sąsiada ze sobą będzie premiowane.

10. Najbliższy piątek 22 listopada jest dniem wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, polecamy w tym dniu modlitwie naszych organistów, dyrygentów, chór parafialny i wszystkich muzyków z parafii.

11Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.