Ogłoszenia parafialne 17/03/2019

2 niedziela wielkiego postu - 17 III 2019

1. Gorzkie Żale dziś o godz. 16:30. Zapraszamy panów do asysty, bielanki i wszystkie chętne dzieci do udziału w procesji podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów - zbiórka o godz. 16:15 w sali św. Rodziny.

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 dla dzieci, o godz. 18:30 dla dorosłych i o godz. 19:45 adorację krzyża.

2. Dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu jest Dniem Modlitwy Postu i Solidarności z Misjonarzami Ad Gentes. Ofiarujmy za nich swoją modlitwę, post, cierpienie.

3. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Jutrzni – porannej modlitwy Kościoła – od poniedziałku do piątku o godz. 7:00. Zachęcamy także do wspólnej modlitwy o nawrócenie i uświęcenie naszej parafii – w poniedziałki o godz.17:00.

4. We wtorek 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele: 6:30, 8:00, 9:00. 18:00 i 19:00.

5. Rozpoczęliśmy katechezy dla młodzieży i dorosłych – zapraszamy wszystkich – i tych którzy są z siebie zadowoleni i tych, którym trudno odkryć w historii swego życia miłość Boga – Ojca, w poniedziałek i czwartek na godz. 19:45 do dolnego kościoła.

6. Msza św. w intencji Hospicjum zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:00

7. W przyszłą niedzielę 24 marca odbędzie się w Warszawie Narodowy Marsz Życia. Marsz rozpocznie się o godz. 13:30 na Placu Zamkowym, a następnie uda się na Plac Trzech Krzyży. Ogólnopolski marsz jest głównym punktem obchodów Narodowego Dnia Życia.

Marsz przypomina dlaczego prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci jest tak ważne, dlaczego tak ważna jest ochrona i wsparcie dla naturalnej rodziny, dlaczego tak istotne są prawa rodziców do decydowania o wychowaniu swoich dzieci, także w szkole. Zachęcamy wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny, do wzięcia udziału w Narodowym Marszu Życia i powiedzenia: TAK dla życia, TAK dla rodziny, Tak dla zdrowego wychowania dzieci.

8. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 8 do 15 września 2019 r. W programie m. in.: Jerozolima, Betlejem, Nazaret, Jezioro Galilejskie, Morze Martwe, Kafarnaum i wiele innych. Szczegółowy program pielgrzymki i zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Więcej informacji na ten temat znajduje się na tablicy ogłoszeń.

9. W dniu dzisiejszym księgarnia parafialna będzie nieczynna – przepraszamy. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku w kaplicy pokutnej.