Ogłoszenia parafialne 17/02/2019

6 NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 II 2019

 

1. Zapraszamy Różaniec dziś o godz. 17:00.

2. Przypominamy, że przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych i młodzieży pozaszkolnej rozpoczniemy jutro, 18 lutego o godz. 19:45,w kancelarii.

3. Rozpoczynamy katechezy dla młodzieży i dorosłych – zapraszamy wszystkich – i tych którzy są z siebie zadowoleni i tych, którym trudno odkryć w historii swego życia miłość Boga – Ojca, w poniedziałek i czwartek na godz. 19:45 do górnego kościoła. Przyjmijcie zaproszenie, które rozdawane będą po Mszy św. przed kościołem i ofiarujcie temu, kto bardzo potrzebuje umocnienia.

4. Msza św. w intencji Hospicjum zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:00

5. Zapraszamy na 3 częściowy cykl warsztatów: „Ogarnąć wychowanie, czyli jak pomóc sobie i dziecku”. Warsztaty składają się z trzech spotkań po 2,5 - 3 godziny.

Pierwsze spotkanie dotyczy: właściwego rozpoznawania i nazywania emocji, rozpoznawania rzeczywistych potrzeb własnych i dziecka.

Drugie spotkanie dotyczy: sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach wychowawczych.

Trzecie spotkanie dotyczy: komunikacji w relacji (ćwiczenia, tworzenie listy komunikatów, weryfikacja ich celowości).

Spotkania mają charakter wykładowo-warsztatowy. Prowadząca: mgr Joanna Kierzkowska, pedagog specjalny, trener umiejętności wychowawczych, mediator rodzinny, szkoleniowiec. Na co dzień pracuje z dziećmi umieszczonymi w rodzinach zastępczych oraz całymi rodzinami. Żona i mama 4 dzieci.

Czas: Ruszamy w piątek 22/02 od godz. 16 do 19, potem dwa kolejne piątki: 1/03, 8/03.

Miejsce: jedna z sal u Św. Zygmunta (chętnych poinformujemy)

Koszt: co łaska.

Liczba miejsc ograniczona – 16 osób. Idealnie byłoby gdyby byli obydwoje rodzice. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

6. Ks. Slavik składa serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w zeszłą niedzielę. Ofiarowano 19.000 zł.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.